Barbara Kavčič
11.01.2015 21:04:08

Vzeli "ukradeno"

V 38. krogu lige EBEL sta se pod Rožnikom srečala kolektiva slovenske in avstrijske prestolnice, boljše volje so Tivoli zapustili Dunajčani.

Po neuspešnem gostovanju v petek, ko so Ljubljančani izgubili v Celovcu, jih je v nedeljo doma čakal še težji preizkus z imenom Vienna, ki pa jim to sezono ni predstavljala večjega trna v peti. Telemach Olimpija je namreč presenetljivo zmagala na obeh tekmah v gosteh, a ko je igrala doma, je bilo ravno obratno. Vienna je v Tivoliju dvakrat vzela, kar ji je Olimpija v Avstriji "ukradla".

Prva tretjina, ki je praktično brez prekinitev minila ekspresno, je nakazala, kakšen hokej bodo maloštevilni gledalci spremljali na zgodnji nedeljski večer. Moštvi sta prisegali na izredno hiter tempo, veliko je bilo drsanja, manj pa igre, ki bi zadovoljila okuse malo bolj zahtevnih hokejskih gurmanov ali, povedano po domače: spremljali smo hokej gor-dol, v katerem ni bilo veliko izdelanih akcij.

Že v prvi tretjini so bili gostje tisti, ki so imeli nekaj večjo pobudo, a če so zmaji v uvodnih 20 minutah z disciplino v svojih vrstah še držali korak z nasprotnikom, je bilo v drugi tretjini jasno vidno, zakaj je Vienna na tretjem, Olimpija pa na 12. mestu lestvice EBEL. Brž ko je Vienna zaigrala malo bolj kombinatorno, ji četa Fabiana Dahlema ni več uspela slediti, in četudi so jim zmaji dobesedno dihali za vrat, gostov to ni ustavilo. Za gole so potrebovali manj kot le sekundo, vsaka še tako mala neprevidnost in nepozornost je zmaje drago stala.

Po štirih zadetkih v drugi tretjini, ki so domači četi ob ponovitvi igre Vienne iz drugega dela niso dajali realnih možnosti za zmago, je bilo na dlani, da bo zadnjih 20 minut bolj ali manj le formalnost. Visok ritem, borbenost na obeh straneh sicer nista pojenjali vse do zadnjega zvoka sirene, Olimpija je igrala boljše, naknadno pa sta za bolj vedro ozračje in več zadovoljstva na tribunah ob koncu poskrbela še zadetka Maksa Selana in Anžeta Ropreta.
Zmaji bodo naslednjo tekmo odigrali v petek, ko v Ljubljano prihaja VSV Beljak, palice pa bodo, razen če bo dež, prekrižali na Trgu republike.

TELEMACH OLIMPIJA - VIENNA 2:4 (0:0, 0:4, 2:0)

Ljubljana – Dvorana Tivoli. 500 gledalcev. Glavna sodnika: Warschaw (ZDA) in Widmann. Linijska sodnika: Plattner (oba Avstrija) in Rakovič (Slovenija).
Strelci: 0:1 MacArthur (Ferland, Foucault, 21.), 0:2 Ferland (Iberer, Carson, 29., PP1), 0:3 Großlercher (Puschnik, Watkins, 32.), 0:4 Foucault (MacArthur, Ferland, 37.), 1:4 Selan (Kalan, Ropret, 54.), 2:4 Ropret (Degon, Mušič, 60.).
Kazenske minute: Telemach Olimpija 2, Vienna 0.
OLIMPIJA: Chiodo, Trelc; Cvetek, Degon, Ropret, Mušič, Hebar; Medvec, Selan, Bishop, Pešut, Koblar; Podlipnik, Groznik, Uduč, Leber, Koren; Logar, Planko, Kalan, Sotlar, Snoj