bk
09.01.2015 11:50:27

Maribočani končno dobre volje

Grega Wernig

V četrtek je Slavija v državnem prvenstvu gostila lisjake, ki so prvič v sezoni prišli tako do prvih točk kot do zmage.

Štajerci, ki so bili sicer večji del tekme slabši tekmec, so sijajno izkoristili svoje priložnosti in se po podaljšku in na deseti tekmi sezone veselili zmage s 4:3.

Slavija, ki je v Zalogu že v sredo izgubila s Kranjem, je povedla v drugi minuti, med strelce se je vpisal Enes Gorše. Sledil je odgovor lisjakov, ki so prek Nejca Voha in Klemna Robarja prišli do vodstva z 2:1.

V drugi tretjini so gostje povišali prednost na 3:1, natančen je bil Luka Vinčec. V zadnjem delu igre sta za Slavijo zadela Luka Šimunovič, Nik Humar, ki je Založanom priskrbel vsaj točko.

V podaljšku so se boljše odrezali Mariborčani, prvo zmago v državnem prvenstvu je prinesel Jan Drozg.