hu
hu
06.01.2015 21:39:41

Zmaji pripravili najlepše darilo trenerju Dahlemu

Hokejisti Telemach Olimpije so v tekmi 36. kroga lige EBEL doma premagali Graz s 3:2 (2:0, 1:1, 0:1).

Moštvo s Celovške 25 je še tretjič letos (v štirih poskusih) ugnalo črne panterje, kamor se je pred sezono preseli trenersko-igralski dvojec Ivo Jan in Miha Verlič. Čeprav sta z VIP-tribune tekmo spremljala dva člana moštva, na katera trener Fabian Dahlem večji del sezone zelo računa – Matej Hočevar (rama) in Tom Zanoški (prst), ki bosta dalj časa odsotna –, pa se to na tivolskem ledu niti ni poznalo. Večino časa.

Trije med podajalci

Bolzano je sinoči in v ponedeljek vknjižil dve zmagi. Lisjaki so Znojmo doma s 5:4 po podaljšku odpravil po loteriji, včeraj pa so s 4:2 premagali Albo 19. Na drugi tekmi je Žiga Pance v svojo statistiko dodal novo točko za podajo (za vodstvo s 3:2), enkrat pa je šel še na klop za kaznovane. Za gol boljši od Innsbrucka je bil včeraj tudi Salzburg, kjer je Luka Gračnar obranil 23 oziroma 92 odstotkov strelov. Na Dunaju pa se niso dobro odrezali Beljačani, ki so pred Vienno klonili z 2:5, Klemen Pretnar je podal za izenačenje na 2:2. Zmage se prav tako niso veselili Celovčani, ki so doma s 3:5 orožje položili pred Linzem. Marcel Rodman je moral enkrat na kazensko klop, v statistiko pa se je vpisal tudi s podajo za znižanje zaostanka na 1:2.

Slovenski prvaki, za katere bo do konca sezone igral branilec Maks Selan, ki je uspešno prestal preizkus, so boj z Gradčani sijajno začeli. Že v šesti minuti je Kyle Medvec z razdalje z močnim strelom na prvo ugnal Dannyja Sabourina, Tivoli, v katerega je sinoči prišlo zelo malo obiskovalcev, pa je svojim ljubljencem spet ploskal v 13. minuti, ko so domačini izkoristili že svoj prvi power play ta večer, za +2 je iz gneče pred golom Graza poskrbel kapetan Aleš Mušič.

Ko se je slednji na polovici tekme po akciji dveh proti enemu odločil za strel in zadel pod prečko, bi lahko rekli, da je bila ladja ekipe z avstrijske Koroške praktično že razbitina, a Gradčani takega občutka več kot očitno niso imeli in v 37. minuti so, sicer precej srečno, znižali zaostanek in v jadra dobili nov veter.

V tretji tretjini Olimpija ni bila več tako zanesljiva, še posebej pa ne po 50. minuti, ko so se gostje približali na le gol zaostanka. Zadnjih deset minut je bilo tako zelo napetih, negotovih in dramatičnih, Graz je veliko napadal, domači vratar Andy Chiodo je bil vseskozi pod pritiskom, a s soigralci je, tudi z nekaj sreče, zdržal vse napade Graza ter svojemu trenerju podaril lepo darilo za 49. rojstni dan.

Telemach Olimpija - Graz   3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Ljubljana - Dvorana Tivoli, gledalcev 700, sodniki: Nikolic, Stolc, Hofstätter (vsi Avstrija), Hribar (Slovenija).
Strelci: 1:0 Medvec (Selan, Leber, 6.), 2:0 Mušič (Medvec, Sotlar, 13., PP1), 3:0 Mušič (Ropret, Hebar, 30.), 3:1 Moderer (Pinter, Walker, 37.), 3:2 Ganahl (Werner, 50.).
Kazenske minute: Telemach Olimpija 6, Graz 2.