STA/hu
STA/hu
04.01.2015 20:18:16

Zmaji pojedli morske pse

Prva domača tekma v letu 2015 je bila za zmaje priložnost, da končajo niz porazov.

Med temi je bil še posebej boleč tisti na novega leta dan, ko so v Szekesfehervarju izgubili kar z 0:7. Po nekaj tekmah na prostem so se tokrat spet preselili v svoj stalni dom v Tivoli. Na koncu je bila vrnitev uspešna in Olimpija je proti Innsbrucku dosegla 12. zmago v sezoni.

Moštvi, ki ju je na dnu lestvice ločilo sedem točk, sta dvoboj začeli odprto. Priložnosti na obeh straneh so se kar sledile, ob hitri igri pa sta imela veliko dela tudi oba vratarja, Andy Chiodo in gostujoči Adam Munro.

Sredi prvega dela pa so zeleno-beli enega od napadov končali z zadetkom. Po podaji Žige Pešuta je Hunter Bishop načel mrežo Innsbrucka.

Ko so najzvestejši navijači zmajev še proslavljali prvi gol, je že padel drugi. Tom Zanoški je pobegnil po levi strani in rutinirano premagal Munroja za 2:0, med prvim in drugim zadetkom je preteklo le 40 sekund.

Takšen izid je pomenil dobro spodbudo za nadaljevanje in to so domači vsaj v prvem delu druge tretjine tudi potrdili. Aleš Mušič je v 25. minuti izkoristil napako gostov, ki so mu podali plošček le nekaj metrov od gola, ter z natančnim strelom poskrbel za 3:0.

A če so takrat domači začeli razmišljati o tem, da je Innsbruck že padel, so se zmotili. Gostje so prvič oživeli že dve minuti pozneje, ko je imela domača ekipa igralca manj, prednost pa je izkoristil Kenneth Macaulay.

Druga polovica druge tretjine je minila v znamenju avstrijske ekipe, ki je več napadala in bila nenehno pred Chiodom. Ljubljanski vratar je veliko nevarnosti preprečil, ni pa mogel drugega gola v 36. minuti, ki je povsem odprl tekmo.

Izenačen dvoboj s priložnostmi na obeh straneh in z dobrimi obrambami se je nadaljeval tudi v zadnji tretjini. Priložnost za predčasno odločitev sta imela najprej Gregor Koblar in Zanoški, a je po njunem protinapadu sredi tretjine Munro plošček še ubranil.

Ko je že kazalo, da bo končnica tesna, pa je Pešut zadel za 4:2. Plošček mu je izza gola poslal Koblar, ljubljanski napadalec pa ga je neubranljivo poslal v mrežo.

Domačini so lažje zadihali, in čeprav se Innsbruck še ni predal, novega povratka ni zmogel in v tretji medsebojni tekmi v sezoni so se zmage drugič veselili zeleno-beli.

V naslednjem krogu v torek bodo Ljubljančani gostili zasedbo iz Gradca.

Telemach Olimpija - Innsbruck  4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Ljubljana - Dvorana Tivoli, gledalcev 600, sodniki: Erd, Smeibidlo (oba Avstrija), Hribar (Slovenija).
Strelci: 1:0 Bishop (Pešut, Koblar, 11.), 2:0 Zanoški (Mušič, 11.), 3:0 Mušič (Ropret, Zanoški, 25.), 3:1 Macaulay (Olsson, Ulmer, 27.), 3:2 Siddall (Pittl, Schennach, 36.), 4:2 Pešut (Koblar, 53.).
Kazenske minute: Telemach Olimpija 10, Innsbruck 8.