liz
04.01.2015 06:06:31

Kopitar trikrat podal, Kralji rešili točko (video)

nhl.com

Hokejisti Los Angeles Kings so sinoči gostili ekipo Nashville Predators in po pravi drami prišli do točke.

Kralji so serijo sedmih tekem na domačem ledu začeli proti Nashvillu in že po dobre pol minute vodili z 1:0, ko je mrežo gostov načel Greene.

Vendar pa so nato na sceno stopili Plenilci, do konca prve tretjine so zadeli trikrat (takrat je Quicka med vratnicama zamenjal Jones) in nato še na začetku druge dvakrat, tako da so po slabih 34 minutah igre vodili že s 5:1.

Domačini se kljub visokemu zaostanku niso predali in se do konca drugega dela igre približali na 3:5. Zadnjo tretjino so začeli odločno, saj so želeli čim prej ujeti tekmeca, vendar jim načrt ni uspel. V 39.  minuti je namreč Jokinen povišal vodstvo Nashvilla na 6:3.

In ko je večina že mislila, da je dvoboj odločen, so varovanci trenerja Darryla Sutterja stopili na plin. Dve minuti in sekundo pred zadnjim piskom sirene je na 4:6 najprej znižal King, 57 sekund pozneje je peti zadetek za domače prispeval Martinez, pol minute za tem pa je izid izenačil Carter (Kingsi so vratarja zamenjali z igralcem). Do konca je ostalo 34 sekund, v katerih sta mreži ostali nedotaknjeni.

Sledil je podaljšek, ki pa je trajal vsega 18 sekund, takrat je namreč dve točki gostom z zadetkom prinesel švicarski branilec Josi.

Tudi drugi dvoboj Los Angelesa in Nashvilla v tej sezoni je bil tako odločen šele po izteku rednega dela igre (prvega so odločili kazenski streli). Anže Kopitar je tokrat v statistiko vpisal tri podaje, sodeloval je namreč pri tretjem, četrtem in šestem zadetku svoje ekipe.