01.01.2015 19:41:58

Zmaji nemočni na Madžarskem

Nikola Miljković

Telemach Olimpija utrpela visok poraz z 0:7 v Szekesfehervarju.

Danes so v ligi EBEL potekale tekme 34. kroga. Telemach Olimpija je prvo v novem koledarskem letu visoko izgubila, saj so zmaji na Madžarskem utrpeli poraz s kar 0:7.

Ljubljanski hokejisti so leto 2015 začeli tako, kot so končali 2014. S porazom, a potem ko so pred dvema dnevoma bili pol tekme enakovreden tekmec v Linzu, pa je bila tokrat madžarska zasedba iz Szekesfehervarja pretrd oreh in tudi po zaslugi nekdanjega člana tivolske ekipe Franka Banhama, ki se je po odsluženi kazni vrnil v moštvo, gladko premagala zeleno-bele, ki so pokazali eno najslabših predstav v sezoni.

Točka in dve kazni

V Mozartovem mestu so Salzburžani včeraj prišli do nove zmage, po loteriji so bili s 3:2 boljši od Celovčanov, kjer je Marcel Rodman v statistiko vpisal dve mali kazni. Na drugi strani je Luka Gračnar obranil 35 oziroma 95 odstotkov strelov. Dobre volje je bil tudi Graz Miha Verliča, ki je doma s 4:1 ugnal Vienno, Bolzano Žiga Panceta, ki je vknjižil novo točko za podajo, pa je s 3:0 odpravil VSV Beljak Klemna Pretnarja.

Razpored tekem ob koncu ter na začetku novega leta sicer edinemu slovenskemu predstavniku ni bil pisan na kožo, saj so v zadnjih treh dneh odigrali dve tekmi na gostovanjih. Madžari pa so imeli obe tekmi (pred dvema dnevoma so premagali vodilni Salzburg) doma.

Domači so bili tako bolj sveži, a v tem ne gre iskati vseh razlogov za tako visok poraz. Madžari se borijo za uvrstitev med najboljših šest in so si veliko bolj želeli te zmage, Ljubljančani pa očitno tudi niso bili z glavami povsem na tekmi. Zmaje je do prvega prejetega gola nad vodo držal vratar Andy Chiodo, ki je bil kljub dvema prejetima goloma v prvi tretjini ustavil kar 17 strelov.

Ko je v drugem delu dobil še dva gola, spet enega ob številčni prednosti, je mesto med vrtnicama prepustil Alešu Sili. A tudi on je do konca prejel še tri gole, Alba 19 je skupno kar štiri dosegla z igralcem več. V oči pa bode tudi podatek, da so si kar trikrat Ljubljančani prislužili kazen zaradi pošiljanja ploščka prek ograde, skupno pa so si imeli za celo tretjino kazni, kar je bila voda na mlin že tako razigranim gostiteljem. Zmajem pa so se minute vlekle kot ure in so komaj čakali, da se prvojanuarska nočna mora konča. Edino pravo priložnost je imel Tom Zanoški v 40. minuti, a je streljal mimo gola.

Nadaljevanje sezone bo za zeleno-bele domače, na prvi tekmi na svojem terenu v tem letu bodo 4. januarja gostili Innsbruck. Do konca prvega dela je še deset tekem, na srečo zmajev pa zdaj samo še tri gostovanja.

Alba 19 - Telemach Olimpija 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Szekesfehervar - Gabor Ocskay Jr. Ice Hall. 3400 gledalcev. Glavna sodnika: Gebei (Madžarska) in Zrnič. Linijska sodnika: Hribar (oba Slovenija) in Nagy (Madžarska).
Strelci: 1:0 Banham (Boivin, Varga, 16.), 2:0 Sarauer (Wehrs, Banham, 19., PP1), 3:0 Bartalis (Orban, Marino, 23.), 4:0 Kovacs (Bartalis, Sziranyi, 27., PP1), 5:0 Kovacs (Marino, Ejdepalm, 35., PP1), 6:0 Koger (Sikorcin, Benk, 55.), 7:0 Koger (Sikorcin, Reiter, 58., PP1).
Kazenske minute: Alba 19 10, Telemach Olimpija 20.

OLIMPIJA: Chiodo, Sila; Podlipnik, Degon, Ropret, Mušič, Zanoški; Medvec, Selan, Bishop, Pešut, Koblar; Planko, Groznik, Uduč, Hočevar, Hebar; Logar, Leber, Koren, Kalan, Sotlar
34. KROG
Innsbruck - Dornbirn          3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Salzburg - KAC Celovec        3:2 (0:1, 1:0, 1:1; 1:0)
Alba 19 - Telemach Olimpija   7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Graz - Vienna                 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Linz - Znojmo                 3:2 (1:2, 0:0, 1:0; 1:0)
Bolzano - VSV Beljak          3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

LESTVICA
1. Salzburg 34 24 3 7 128:82 51 2. Linz 34 21 3 10 122:89 45 3. Vienna 34 20 2 12 90:81 42 4. Znojmo 34 18 3 13 122:101 39 5. Alba 19 34 19 1 14 114:108 39 6. VSV Beljak 34 19 1 14 89:91 39 7. Bolzano 34 17 2 15 91:87 36 8. Graz 34 15 4 15 94:99 34 9. KAC Celovec 34 13 6 15 83:103 32 10. Innsbruck 34 13 5 16 87:105 31 11. Dornbirn 34 14 2 18 88:117 30 12. Telemach Olimpija 34 11 2 21 66:111 24