Barbara Kavčič
30.12.2014 10:00:39

Tri leta, deset mesecev in 19 dni

Nocoj se bodo hokejisti Telemacha Olimpije srečali z avstrijskimi železarji.

Na zadnji tekmi v tem koledarskem letu želijo zmaji popraviti vtis, ki so ga naredili v tem letu, čeprav se je ta sicer v zadnjem času precej popravil.

A še vedno Ljubljančani v ligi EBEL, kljub bolj obetajočim rezultatom v zadnjem dobrem mesecu, za tekmeci stopicajo kot zadnji v koloni. Še 12 tekem je do konca rednega dela, ki se bo, kot kaže, za Telemach Olimpijo končal brez uvrstitve v zgornji del razpredelnice in tako posledično brez neposredne poti v končnico. Do začetka teh odločilnih bojev je ostalo še kar nekaj časa in na Celovški 25 tako daleč v prihodnost ne in tudi nočejo gledati.

Tako se bodo danes spet osredotočili le na najnovejši izziv, ki jih čaka v Gornji Avstriji. In v Linzu imajo Olimpijo radi in tega ne skrivajo. Zakaj je tako? Ker so slovenski državni prvaki nazadnje na domačem terenu črnih kril zmagali 11. februarja 2011. To je pred 1418 dnevi ali tremi leti, desetimi meseci in 19 dnevi.

Res je, precej dolgo ekipa izpod Rožnika v Linzu v slačilnico ni odšla dobre volje, a še daleč ne tako dolgo (skoraj šest let), kot recimo traja najbolj črni niz Olimpije, to je tisti, ki ga Ljubljančani tudi prejšnji petek v Salzburgu niso uspeli prekiniti, ko so v Mozartovem mestu v statistiko vpisali že 19. zaporedni poraz.
A vsak niz se enkrat konča, nekega dne bo tako tudi na Solnograškem, že danes pa ima četa Fabiana Dahlema, če ne drugega, novo priložnost, da prekine vsaj enega.

Nocoj bodo zmaji zaigrali v vsaj bolj toplem okolju. V nedeljo so na Trgu republike proti Bolzanu na svoji koži tako igralci kot navijači občutili zimsko pravljico, ki pa nikomur od domačih ni ravno dela dobro. Temperatura se je spustila pod ledišče, še bolj hladno pa je v ljubljanskem taboru postalo, ko so italijanski lisjaki še osmič v dveh sezonah ugnali Ljubljančane.

Ti letos na prvih dveh obračunih s črnimi krili niso pokazali dovolj, da bi si prislužili kakšno zmago. Na začetku oktobra so v Linzu morali priznati poraz z 0:4, čez dva tedna pa so v Tivoliju doživeli enega najvišjih porazov v osemletnem sodelovanju v razširjenem avstrijskem prvenstvu. Linčani so v Ljubljani slavili s kar 8:1.

Čeprav imajo prvaki sezone 2011/12 skoraj enkrat več točk (41) kot Ljubljančani (24), pa trener ta trenutek drugouvrščenega moštva Robert Daum opozarja na zadnjeuvrščeno ekipo. "Pričakujemo nič drugega kot naporen in na sploh težek obračun. Olimpija je izboljšala svojo igro, kar nekajkrat je zmagala, če pa je že izgubila, je izgubila z zelo majhno razliko," je bil previden pri napovedih kanadski strateg.

Mogoče tudi zato, ker je tokratni tekmec Olimpije enako kot zmaji v nedeljo izgubil. Innsbruck je v Linzu slavil sploh prvič, odkar so se morski psi v sezoni 2012/13 vrnili v ligo EBEL, v nedeljo so uspeli prekiniti niz 11 zaporednih porazov. Kot že omenjeno, vsak niz se mora enkrat končati, mogoče se bo tako po 1418 dnevih v avstrijskem železarskem mestu ob Donavi tudi Olimpijin.