hu
29.12.2014 01:10:27

Cirkuški vrtiljak in gol za anale

V poplavi izjemnih prazničnih potez v ameriških ligah vrh lestvice nedvomno pripada švedskemu hokejistu Detroita Gustavu Nyquistu.

Ob gostovanju njegovega moštva v Ottawi je bil izid 2:2, ekipi sta igrli podaljšek, do njegovega konca pa je bila še dobra minuta. Tedaj je do ploščice prišel izjemni 25-letnik, vse ostalo pa je, kot radi rečemo, zgodovina. Neverjetnih 28 sekund pozneje je Detroit prišel do zmagovitega zadetka, ki je povsem obnorel ZDA.

Nič čudnega, ko pa je bil njegov strelec prav Nyquist, ki je plošček ves ta čas ohranil v svoji posesti, z njim krožil po napadalni tretjini in si skušal priigrati čim boljši prostor za strel. Naredil je tri polne kroge in še nekaj dodatnih ovinkov ter pri tem spravljal ob pamet domačo obrambo in domače navijače.

Ko je dokočno zakrožil še tretjič, pa je sledila pika na i oziroma jagoda na vrhu smetane. Imel je dovolj moči za preigravanje v smeri vrat in za natančno odmerjen strel, ki je čudežno akcijo zaključil na najboljši mogoči način. Z enim najlepših zadetkov sezone, z eno najlepših potez te vrste v zadnjih letih in z eno najbolj izjemnih odločitev podaljška vseh časov.

Jasno, prilagamo posnetek, ki vam bo edinstveno akcijo približal še precej bolj in ob katerem boste verjetno storili enako kot navijači Ottawe: zaploskali.