27.12.2014 22:12:59

Železarji devetkrat zadeli

Arsen Perić

V slovenskem boju 20. kroga lige INL med Triglavom in Celjem boljši Kranjčani.

Železarji so gostovanje v Kapfenbergu začeli silovito in po devetih minutah igre vodili s 4:0. Mrežo domače ekipe je načel Damir Ejup, nato je dvakrat zapored zadel Aleš Remar, na 4:0 pa je povišal Sašo Rajsar. V prvem delu igre se je med strelce vpisal še Andrej Židan. Remar je nato že v 25. minuti prišel do hat tricka, svoj drug zadetek na tekmi je zatem dosegel Rajsar. Kapfenberg je do častnega gola prišel v 34. minuti. V zadnji tretjini je tudi Rajsar dosegel hat trick, končni rezultat srečanja je postavil Anže Zupančič.

V Kranju je na obračunu med Triglavom in Celjem imel glavno besedo izkušeni Anže Terlikar, ki je dosegel tri gole in še dvakrat podal. Domači so povedli z 2:0, gostje pa so se prek Tima Ograjenška vrnili na gol zaostanka. Triglav je nato znova ušel na dva gola prednosti, Celje pa se je znova približalo na zadetek zaostanka. Nato pa je ob koncu druge tretjine Miha Ahačič poskrbel za vodstvo s +3 (5:2), z isto razliko so Kranjčani tudi zmagali tekmo.

Hokejisti Slavije so bili na gostovanju blizu osvojitvi vsaj točke, izgubili so s tesnih 2:3. Feldkirch je do vodstva prišel v šesti minuti, Črt Snoj pa je v 34. minuti izenačil ob igralcu več, pred zadnjo tretjino pa je bila tekma tako znova na začetku. Sledilo je novo vodstvo domačih, Snoj pa je tudi drugič na tekmi izenačil. Do odločite je prišlo v 55. minuti, ko so hokejisti Feldkircha izkoristili power play.

Blejci so se z gostovanja v Zell am Seeju vrnili s porazom z 1:6. Domači hokejisti so vsako tretjino nasprotniku dosegli po dva gola, s tremi se je izkala Yannick Grosslercher. Za Bled je častni zadetek dosegel Matic Zajšek.