hu
hu
28.12.2014 08:13:23

Kljub udarcem tudi z izdatno Kopitarjevo pomočjo

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je bil eden najzaslužnejših mož pri zmagi moštva Los Angeles Kings, ki je na domačem ledu dvorane Staples center na prvi tekmi po božiču ekipo San Jose Sharks premagalo s 3:1.

Kopitar je zadel v drugi tretjini za vodstvo kraljev 2:1, pomagal pa je tudi pri tretjem zadetku moštva iz Los Angelesa.

Anže Kopitar in Jake Muzzin, strelec zadnjega gola na tekmi, sta mrežo tekmecev iz pacifiške skupine zatresla ob številčni premoči na ledu. V tretji minuti tekme so povedli gostje z golom Joeja Pavelskega, a so kralji še do konca tretjine izenačili na 1:1 po zaslugi Tylerja Toffolija. Domači vratar Jonathan Quick je ubranil 21 strelov ekipe Sharks, gostujoči vratar Antti Niemi pa je zaustavil 26 strelov hokejistov iz Los Angelesa.
"Vsi pravijo, da je najboljša obramba napad. Če čim dlje ohranjamo plošček v lastni posesti, nasprotniku ne pustiš, da ima pobudo, to je najbolje, kar lahko narediš," je bil po tekmi v izjavi za ameriške medije zadovoljen Kopitar.

Po svetovnem spletu so zaokrožila fotografije žilavega Gorenjca, kako z okrvavljenim ušesom daje izjave in izpolnjuje svoje dolžnosti do medijev. Kot je sam povedal in se pošalil, bo najbrž potreboval nekaj šivov, a bo preživel.

Branilci naslova prvakov lige NHL so slavili še tretjo zmago na zadnjih štirih tekmah ter se s 43 točkami na drugem mestu razvrstitve pacifiške skupine izenačili s kalifornijskimi tekmeci iz San Joseja.