30.12.2014 08:21:19

Kopitarjevi Kralji tokrat brez točk

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je skupaj s soigralci iz Los Angelesa neuspešno začel mini turnejo po zahodni Kanadi.

Kralji iz Kalifornije so v ligi NHL z 1:2 izgubili v Calgaryju, ki je zmagal tretjič zaporedoma. Kopitar je igral 19 minut in v tem času sprožil tri neuspešne strele proti vratom. Edini zadetek za Los Angeles je dosegel Tyler Toffoli v zadnji minuti druge tretjine, Calgary pa je do odločilne prednosti prišel že v prvi tretjini, ko sta v razmaku dobre minute zadela Curtis Glencross in Markus Granlund. Obakrat je podal Jiri Hudler. Kralje ponoči čaka novo gostovanje, in sicer v Edmontonu.

Na drugih tekmah je Boston s 5:2 premagal Detroit, Carolina je z 1:3 izgubila proti Montrealu, New Jersey je s 3:1 odpravil Pittsburgh, New York Islanders pa po podaljšku s 4:3 Washington. Ottawa je bila s 5:2 boljša od Buffala, Tampa Bay s 3:2 od Toronta, St. Louis s 3:0 od Colorada, Minnesota pa s 3:2 v gosteh od Winnipega.

Dallas je s 3:2 premagal New York Rangers, Chicago je po kazenskih strelih s 5:4 ugnal Nashville, Arizona pa je s 4:2 premagala Philadelphio.