hu
30.12.2014 22:07:38

Negativna linška tradicija se najdaljuje

Telemach Olimpija iz Linza spet odšla praznih rok.

Ob Salzburgu, kjer Ljubljančani že več kot šest let niso imeli uspeha, je prav gostovanje v Linzu drugo najtežje za zmaje. Tudi tu niso zmagali že več kot tri leta. Kljub tej negativni tradiciji pa so slovenski hokejisti po dobrih igrah na zadnjih gostovanjih želeli nadaljevati te predstave, na koncu pa je bil po več kot pol tekme enakovrednem dvoboju domači klub vendarle boljši.

Gostje so imeli že v prvi minuti tri strele, še posebej nevaren je bil Hunter Bishop. A namesto, da bi Olimpija nato šla s tremi v napad, je naredila napako in po protinapadu domačih je Andy Chido prvi strel še ubranil, drugega pa ni mogel in plošček je končal v mreži. To je za domače, ki so že tako močno pritiskali zaradi jeze po zadnjem porazu z Innsbruckom, pomenilo še večji motiv. Ko so imeli prvi power play, so tudi hitro zadeli in v osmi minuti je bilo že 2:0. A namesto enosmerne tekme, ki so jo pričakovali številni domači ljubitelji hokeja, je Olimpija nato igrala povsem enakovredno, si ustvarila nekaj lepih priložnosti, toda nezbranost pri strelih ni prinesla gola.

Žiga spet odlično

Graz Miha Verliča je včeraj z 2:5 izgubil v Znojmu, tudi Celovčani Marcela Rodmana se niso mogli veseliti, ko jih je na domačem terenu s 3:1 ugnala Vienna. Salzburg je v Szekesfehervaru izgubil z 1:4, za poraz vodilnega moštva pa je bil kriv katastrofalen začetek tekme, v 11. minuti so rdeči biki zaostajali že z 0:3. Takrat je v igro vstopil naš vratar Luka Gračnar, ki ga Alba 19 ni uspela premagati – zadnji zadetek so Madžari dosegli v nebranjen gol –, Hrušičan pa je do konca srečanja obranil 20 strelov. Z nogometnim izidom 2:1 je do zmage v Innsbrucku prišel VSV Beljak Klemena Pretnarja, sijajen večer pa je tudi za Bolzanom in Žigom Pancetom. Italijani so v Innsbrucku slavili s 6:2, naš napadalec pa je v statistiko z golom (3:1) in podajo (2:1) dodal dve točki.

Na začetku drugega dela je hitro sledilo znižanje, ob številčni prednosti je Aleš Mušič najprej zadel vratnico, odbitek pa potlačil v mrežo in kar naenkrat je bilo ljubljansko moštvo spet v igri. Sledil je še protinapad Mušiča in Toma Zanoškega, a je slednjemu plošček preskočil palico, pozneje pa še prodor Kyla Medveca, dvakrat je streljal še Bishop, a vratar Michael Ouzas je vse obranil. Ključen trenutek je bila 34. minuta, ko je imela pol minute gostujoča ekipa dva igralca več, toda brez pravega zaključnega strela.

V zadnji tretjini so se gostje ubranili z igralcem manj, Ouzas je nato ubranil strel Mušiču, potem pa je Linz po napaki zmajev prišel v protinapad in povišal na 3:1. Čez štiri minute je bilo že 4:1. Žiga Pešut je v 54. minuti še vzbudil kanček upanja, le 36 sekund pozneje se je spet tresla mreža domačih, a je plošček k pred tem zapustil napadalno tretjino in linijska sodnika sta označila prepovedan položaj, tako da zadetek ni obveljal. Za konec so domači v mrežo pospravili še en odbitek za 5:2.

Leto 2014 so tako zmaji končali s porazom pri drugouvrščeni ekipi, leto 2015 pa bodo začeli že 1. januarja z gostovanjem pri Alba 19, ki je danes premagala vodilni Salzburg.

LINZ - TELEMACH OLIMPIJA   5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

Linz - Keine Sorger EisArena. 4865 gledalcev. Glavna sodnika: Piragić (Hrvaška) in Smetana. Linijska sodnika: Loicht (oba Avstrija) in Raković (Slovenija).
Strelci: 1:0 Kozek (Hofer, Hisey, 2.), 2:0 Piche (Dorion, Ulmer, 8., PP1), 2:1 Mušič (Zanoški, Medvec, 22., PP1), 3:1 Ouellette (Spannring, 44.), 4:1 Hofer (Hisey, Kozek, 47.), 4:2 Pešut (Degon, Podlipnik, 54.), 5:2 Iberer (Spannring, Ouellette, 55.).
Kazenske minute: Linz 10, Telemach Olimpija 8.

OLIMPIJA: Chiodo, Sila; Medvec, Selan, Bishop, Pešut, Koblar; Podlipnik, Degon, Ropret, Mušič, Hebar; Planko, Groznik, Leber, Hočevar, Koren; Logar, Uduč, Kalan, Sotlar, Zanoški