30.12.2014 17:43:13

Zmaga in poraz risinj

vszi

Pretekli konec tedna se je prvič to sezono zbrala tudi ženska hokejska reprezentanca.

Risinje so odigrale dve prijateljski tekmi proti Hrvaški. Pred domačimi navijači so varovanke Acija Ferjaniča zmagale s 5:1, medtem ko so v Zagrebu dan kasneje izgubile po podaljšku z 2:3.

Slovenke so obe tekmi odigrale oslabljene, brez šestih nosilk igre, tako da so priložnost dobile tudi nekatere mlajše igralke.

Na prvi tekmi so se dekleta izkazala. V vodstvo je slovensko izbrano vrsto popeljala Sara Confidenti, na 2:0 je v 17. minuti povišala Maja Leben. Nasprotnice so še pred koncem prvega dela igre znižale na 1:2, ko so bile uspešne v power playu. Še posebej je bila odlična druga tretjina, v kateri je Slovenija dosegla tri zadetke, prejela pa ni nobenega. Med strelke so se vpisale Urša Pazlar, Ana Marija Golob in Eva Dukarič. V zadnji tretjini zadetkov ni bilo.

Slovenija

Vratarki: Ines Confidenti, Špela Globočnik
Branilke: Sergeja Zimšek, Nuša Bučar, Nina Lončar, Patricija Usnik, Katja Mrak, Katja Biščak
Napadalke: Sara Confidenti, Eva Dukarič, Urša Pazlar, Irena Kraner, Patricija Beribak, Urška Rovšnik, Maja Leben, Pija Strniša, Ana Marija Golob, Sofija Pisnik, Pia Merc, Tamara Lepir

Dan zatem je bil odigran nov obračun, tokrat so se veselile Hrvatice. Te so v četrti minuti najprej zapravile kazenski strel, v 14. minuti pa prišle do vodstva. Za izenačenje je poskrbela Sergeja Zimšek. V drugi tretjini zadetkov ni bilo, v zadnjem delu igre pa so Slovenke povedle, zadetka se je veselila Urša Pazlar. Risinje bi lahko povedle z dvema goloma razlike, v 56. minuti je imela na voljo kazenski strel Irena Kraner, ki pa je zadela vratnico. Kazen je sledila v obliki izenačenja, do katerega je prišlo vsega 20 sekund pred piskom sirene. S tem je Hrvaška izsilila podaljšek, v katerem je prišla do zmage.

Slovenija - Hrvaška 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Zalog - Dvorana v Zalogu.
Strelke: 1:0 Confidenti (5.), 2:0 Leben (Rovšnik, 17.), 2:1 Matić (Smolec, Filipec, 19., PP1), 3:1 Pazlar (Kraner, Beribak, 29.), 4:1 Golob (Bučar, 34.), 5:1 Dukarič (Confidenti, 38.).
Kazenske minute: Slovenija 12, Hrvaška 4.

Hrvaška - Slovenija 3:2 (1:1, 0:0, 1:1; 1:0)
– po podaljšku

Zagreb - Dvorana na Velesejmu.
Strelke: 1:0 Matić (Filipec, Smolec, 14., PP1), 1:1 Zimšek (Beribak, Kraner, 18., PP1), 1:2 Pazlar (Kraner, 43.), 2:2 Smolec (Filipec, 60.), 3:2 Krušelj Posavec (Smolec, Filipec, 61.).
Kazenske minute: Hrvaška 6, Slovenija 10.