Na novega leta dan je v ligi NHL potekal tradicionalni Winter Classic, srečanje pod milim nebom so letos odigrali Washington Capitalsi in Chicago Blackhawksi.

Prestolnica Združenih držav in še posebej bejzbolski stadion Nationals Park sta danes ob 13. uri po lokalnem času zaživela povsem hokejsko.
Lep sončen dan z ne preveč mrzlih šest stopinj Celzija je poskrbel za pravo zimsko pravljico, ki si jo je v živo ogledalo točno 43,132 navijačev.

Profimedia

Sonce oziroma moteče bleščanje je sicer organizatorjem povzročalo kar nekaj sivih las, poigravali so se z možnostjo, da bi tekmo, zaradi težav z vidljivostjo, za kakšno uro prestavili, a na koncu tega vseeno niso storili. Hokejistom pa so tokrat prvič celo dovolili, da so lahko igrali kar s sončnimi očali, če so to seveda želeli.

vszi

Kot vsako leto je bilo dogajanje ob tekmi zelo pestro. Američani so kot pravi patrioti šov popestrili s preletom bojnih letal prek stadiona, ameriška zastava in simboli so bili vidni povsod, med eno od tretjin je navijače zabaval zbor ameriških obrambnih sil. Za bolj rock'n'rollovsko vzdušje je poskrbel kar Billy Idol, za veselje večine navijačev na stadionu pa Capitalsi, ki so z odločilnim zadetkom Troya Brouwerja 12,9 sekunde pred koncem tretje tretjine zmagali s 3:2.

Reuters

Čeprav njegovo moštvo tokrat ni slavilo, pa si bo ta Winter Classic gotovo v lepem spominu ohranil tudi kapetan ekipe iz vetrovnega mesta Jonathan Toews, ki je s podajo za izenačenje na 2:2 postavil nov rekord v točkah doseženih na Winter Classicih. Kanadčan je namreč tokrat igral že na tretji tekmi lige NHL pod milim nebom, na katerih je dvakrat zadel in trikrat podal, pet točk pa je kot že rečeno nov rekord teh posebnih srečanj.