05.01.2015 14:24:57

Sanjski preobrat v Domu sportova

V nedeljo so v Domu sportova navijači spremljali neverjetno srečanje.

Medveščak in bratislavski Slovan Roka Tičarja in Žiga Jegliča to sezono bijeta zelo razburljive boje in tudi prvi za obe moštvi v novem letu ni bil nič drugačen.

Slovaki so srečanje v Zagrebu izredno dobro začeli. V 13. minuti sta prav slovenska hokejista s super akcijo, ki jo je z natančni strelom pod prečko zaključil Jeglič, poskrbela za vodstvo gostov z 1:0, do 26. minute pa je Bratislava še trikrat zatresla mrežo.

Zmagovalec je bil praktično že odločen, toda še enkrat se je izkazalo, da se v hokeju lahko samo v nekaj trenutkih vse obrne na glavo in v nedeljo je tako tudi bilo.

Medveščak je namreč že do konca druge tretjine zaostanek znižal na 3:4, v 45. minuti pa je Dom sportova eksplodiral ob izenačujočem zadetku. A to še ni bilo vse. Medvedi so v 51. minuti dosegli še en zadetek in tako zrežirali popoln preobrat, ki je marsikomu vzel sapo.

Rok in Žiga sta tokrat na ledu preživela po 17 minut, oba sta dvakrat ustrelila na gol. Tičar je moral enkrat na klop za kaznovane, dobil je še šest od 13 sodniških metov, Jeglič pa tri od štirih, v statistiko pa je Žiga vpisal še tri blokirane strele.