hu
hu
09.01.2015 21:58:47

Dahlem prebudil zmaje, a prepozno

Telemach Olimpija je v 37. krogu lige EBEL s 3:2 izgubila na gostovanju v Celovcu in tako po dveh zaporednih zmagah ostala brez točke.

Ljubljančani so v zadnjih dveh domačih tekmah prekinili niz porazov in premagali Innsbruck ter Gradec, tokrat pa jih je čakalo zahtevno gostovanje. Podali so na vedno vroč teren v Celovec, kjer so v tej sezoni enkrat že izgubili, zato pa so dobili oba domača obračuna s celovškimi zmaji. Ti pa so danes izid v medsebojnih zmagah izenačili, saj so bili tesno boljši s 3:2.

Še enkrat Olimpiji ni uspelo dveh zaporednih zmag nadgraditi s tretjo. Tokrat so imeli res lepo priložnost za kaj takega, saj so Celovčani, za katere igra naš reprezentant Marcel Rodman v res hudi krizi. Toda gostje priložnosti niso izkoristili tudi zaradi preveč ležernega začetka tekme.

Beljaški orli do pomembne

Beljačani so sinoči prišli do pomembne zmage, s katero so korak bližje uvrstitvi na eno od prvih šestih mest, ki vodijo neposredno v končnico. Na domačem ledu so po kazenskih strelih v festivalu golov s 6:5 premagali Salzburg. Pri slednjih je bil Luka Gračnar drugi vratar, pri beljaških orlih pa je točko za podajo v statistiko vpisal Klemen Pretnar. Po daljšem času so se zmage veselili tudi Gradčani Miha Verliča, ki so zmagali v Innsbrucku. Na drugi strani Bolzano Žiga Panceta sinoči ni bil uspešen, lisjaki so z golom razlike s 3:4 izgubili v Znojmu.

Vzdušje v mestni dvorani ni bilo takšno, kot je običajno na tem terenu. Zmaji iz Ljubljane so imeli svoje priložnosti, škoda pa je, da so sredi tekme storili dve grobi napaki, ki sta domače popeljali do prednosti s 3:0. Po tretjem golu je strateg gostov Fabian Dahlem vzel 30 sekund odmora in močno povzdignil glas. Igralci so se vendarle prebudili in se do konca drugega dela z dvema goloma z modre črte, najprej je zadel Matic Podlipnik, potem še Kyle Medvec, povsem vrnili v igro.

A nato v 46. minuti Žiga Pešut, ki je ušel domačim, ni premagal Pekke Tuokkole, dve minuti pozneje pa je po lepo izdelani akciji Gal Koren sprožil, a se mu je zlomila palica in plošček ni šel proti golu. Veliko priložnost, da bi prišli do izenačenja, pa so imeli še med 53. in 57. minuto, ko so imeli dvakrat zapored igralca več, a so bili povsem nenevarni in ostali brez pravega strela. V zadnji minuti so skušali še brez vratarja Andyja Chioda, zmaga pa je ostala doma.

V nedeljo čaka zmaje domača preizkušnja, v Ljubljano prihaja zasedba z Dunaja.

KAC Celovec - Telemach Olimpija 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Celovec - Mestna dvorana, gledalcev 3200, sodniki: Erd, Nikolic (oba glavna), Loicht, Nothegger (vsi Avstrija).
Strelci: 1:0 Setzinger (Koch, M. Geier, 18.), 2:0 Lundmark (Setzinger, Koch, 29., PP1), 3:0 S. Geier (Rodman, 32.), 3:1 Podlipnik (Ropret, Mušič, 35.), 3:2 Medvec (Ropret, Mušič, 39., PP1).