09.01.2015 13:18:57

Muršak: V nedeljo bom igral

Nikola Miljković

V ligi KHL Slovan zabeležil nov poraz.

V četrtek zvečer so se v tekmovalne drese znova oblekli hokejisti bratislavskega Slovana.

Moštvo Roka Tičarja in Žiga Jegliča je gostovalo v Minsku, kjer pa so Slovaki izgubili, a vseeno prišli do točke, saj je Dinamo slavil po kazenskih strelih.

Jeglič je bil zaslužen, da se Slovan sploh prišel do točke, saj je v 57. minuti dosegel zadetek za izenačenje na 2:2. Več kot 15 tisoč navijačev je vseeno slavilo zmago domačega moštva, ki v ligi KHL zaseda peto mesto, Žiga pa se je izkazal tudi v loteriji, ko je zadel v prvi seriji.

Naša reprezentanta sta tokrat veliko igrala, oba sta na ledu preživela dobrih 18 minut, oba pa sta na gol sprožila dva strela. Rok je dobil še pet od 12 sodniških metov, Žiga pa dva od šestih.

ROTACIJA TRUPA
Iz Rusije pa smo dobili tudi odlično novico. Na tekme vodilnega moštva lige CSKA-ja se namreč vrača Jan Muršak, ki je bil zaradi poškodbe prepone oziroma mišice, ki gre od tam prek boka odsoten skoraj mesec dni. Nazadnje je Mariborčan igral 14. decembra, izpustil pa je pet tekem.

Jan pravi, da še vedno ni stoodstoten, da vse še vedno malce boli, a vseeno nam je zagotovil, da se bo v nedeljo, ko Moskovčani gostijo finski Jokerit, pridružil soigralcem. "Ta konec tedna bom igral. Največje težave so bile pri rotaciji trupa, zaradi bolečin kar nekaj časa nisem mogel niti streljati," nam je povedal danes.

Slovan novo srečanje čaka v Jaroslavlju, z Lokomotivo pa bo spoprijel v soboto.