bk
11.01.2015 20:24:17

Muršak se je vrnil z zmago

Ta konec tedna je bil za Slovence v ligi KHL nadvse uspešen.

Rok Tičar in Žiga Jeglič sta v soboto s Slovanom prišla do zmage z 2:0. Bratislavčani so poln plen odnesli iz Jaroslavlja, risa pa se v strelsko statistiko tokrat nista vpisala.

Igrala sta po slabih 14 minut, Rok je na gol ustrelil kar petkrat in dobil pet od 11 sodniških metov, Žiga pa se je v statistiko vpisal s še enim blokiranim strelom.

Po 29 dneh pa se je soigralcem na nedeljski tekmi pridružil Jan Muršak, ki je moral toliko časa počivati zaradi poškodbe prepone. Danes je z CSKA-jem gostil finski Jokerit in ga po podaljšku premagal s 4:3.

Čeprav je bil dolgo časa odsoten, pa se Mariborčanu to prav nič ni poznalo na minutaži, saj je na ledu prebil največ časa od vseh napadalcev, to je skoraj 21 minut. Moskovčani so bili veliko boljši tekmec, a težko so dosegali zadetke. Jan se v strelsko statistiko ni vpisal, na gol finskega vratarja pa je ustrelil trikrat.