ru
ru
20.08.2015 16:55:32

Kadeti se s SP vračajo s srebrom; Francozi pretrd oreh

Slovenska kadetska rokometna reprezentanca je na svetovnem prvenstvu v Rusiji osvojila srebrno odličje. Izbrance selektorja Janija Klemenčiča so v današnjem finalu s 33:26 (16:13) premagali francoski vrstniki.

Mladi rokometni upi so danes igrali v tretjem finalu v treh letih po vrsti, poleg srebra iz Rusije imajo še dve zlati medalji. Najboljši so bili leta 2013 na olimpijskem festivalu evropske mladine v Utrechtu, leto kasneje pa na olimpijskih igrah mladih v Nanjingu.

Slovenci so na poti do finala premagali Tunizijo, Japonsko, Brazilijo, Argentino, Hrvaško in Norveško, v polfinalu Islandijo, s Francijo pa so se pomerili drugič - v predtekmovalni skupini so z njo igrali nedoločeno.

Najboljša slovenska strelca finalne tekme sta bila Blaž Janc in Jaka Malus, oba sta zadela po petkrat. Vnovič se je izkazal tudi Urh Kastelic, ki je zbral kar 20 obramb.

Slovenija je imela v idealni postavi dva predstavnika. Za najboljše levo krilo so izbrali Tilna Sokoliča, za desnega zunanjega pa Blaža Janca.

V tekmi za tretje mesto se je zmage veselila Islandija, ki je s 26:22 premagala Španijo.