19.08.2015 14:30:41

Nepremagljivi le še 60 minut do tretjega zlata

vszi

V polfinalu SP v Rusiji slovenski kadeti boljši od Islandije.

Kadetska reprezentanca Slovenije (U-19) se je uvrstila v finale svetovnega prvenstva v Rusiji. Slovenci so v polfinalu po velikem preobratu premagali do danes še nepremagano Islandijo z 31:30 (11:15), za zlato kolajno pa bodo igrali proti zmagovalki današnje druge polfinalne tekme Franciji. Slednja je bila boljša od Španije s 34:27.

Blaž Janc, tudi tokrat z 11 goli prvi strelec dvoboja, Urh Kastelic, ki je zaustavil kar 19 strelov, in druščina torej meljejo dalje, po Utrechtu in Nanjingu jih zdaj do tretje zlate medalje v nizu loči "le" še šestdeset minut.

SLOVENIJA - ISLANDIJA 31:30 (11:15)

Jekaterinburg - Športna dvorana DIVS. 250 gledalcev 250. Sodnika: Grillo in Lenci (oba Argentina).
SLOVENIJA: Kastelic (19 obramb), Leben, Moljk, Stojnič 1, Kavčič 3, Vlah, Kocbek, Janc 11, Krečič, Prevolnik, Kotar, Malus 5, Sokolič 4, Planinc 1, Marguč 6 (4), Cvetko. Trener: Klemenčič.
ISLANDIJA: Baldvninsson (0 obramb), Gudjonsson (15 obramb), Rikhardsson 5, Kristjansson, Bjarnason, Arnarson 3, S. Magnusson 1, Styrmission 7, Palsson 1, Magnusson 5, Gislason 1, Ellidason, O. Magnusson 6 (3), Jonsson, Benediktsson, Runarsson 1. Trener: Gudmundsson.
Sedemmetrovke: Slovenija 4 (4), Islandija 3 (3).
Izključitve: Slovenija 6, Islandija 2 minuti.