muk
12.08.2015 09:41:46

Padel tudi močni Meškov

rk celje

Rokometaši Celja Pivovarne Laško na pripravljalnih tekmah ne poznajo za besedo poraz, dobili so namreč še peti dvoboj, ki pa ima do zdaj največjo težo, na nasprotni strani je bil namreč beloruski Meškov.

CELJE PL - MEŠKOV 36:31 (15:15)

CELJE PL: Lesjak, Gajić, Dobaj; Ivić 3 (1), Razgor 5, Poteko 4, Potočnik 3, Zarabec 7 (1), Pešić, Fižuleto, Mlakar 7, Žvižej 7 (1), Dobelšek, Grošelj.
BREST MEŠKOV: Ratotski, Čarapenka; Šilovič 6, Rutenka 2, Babičev 1, Kristopans 3, Kamišik 1, Nikulenkau, Stojkovič 4, Tioumentsev 3, Atman 5, Šumak, Vukič 3, Baranau, Tsipak, Razgor 3, Selviasivk.
Sedemmetrovke: Celje 4 (3), Meškov -.
Izključitve: Celje 6, Meškov 8 minut.

Ambiciozni beloruski klub, ki bo letos znova zaigral v ligi prvakov in ki se ponaša za slovenske razmere nestvarnim proračunom, del priprav na novo sezono že tradicionalno opravi na sončni strani Alp in vmes odigra nekaj tekem s slovenskimi prvoligaši.

Včeraj se je tako beloruski prvak pomeril s slovenskim. Celjani, ki so nastopili brez obeh kadetskih reprezentantov (Janca, Marguča) in lažje poškodovanih Babarskasa, Blagotinška in Kodrina, so si po izenačenem prvem delu zmago priigrali v zaključku tekme, ko so naredili delni izid 10:2.

MARIBOR – SLOVAN 44:25 (22:12)

MARIBOR BRANIK: Čudič (5 obramb), Mijušković (15 obramb); Cingesar 1, Žmavc, Kaleb 8 (1), Jamnik 7, Poklar 4, Špende 6, Verdinek 3, Hrastnik 2, Štumpfl 6, Brajović 4, Čagalj, Mišković 3. Trener: Boris Denič.
SLOVAN: Karadžič, Škorc, Selakovič; Topolovec 4 (2), Demšar 1, V. Marojevič, Kikanovič 5, Matajič 2 (1), Krivic 2, M. Marojevič 1, Etemovič, Avsec 2, Marinček 2, Corel 2, Marušič 4. Trener: Boštjan Ficko.
Sedemmetrovke: Maribor 2 (1), Slovan 3 (3).
Izključitve: Maribor 4, Slovan 4 minut.

V mariborskem Taboru sta se pomerila Maribor in Slovan, Boris Denič pa ni poznal milosti do nekdanjega kluba, vijoličasti so namreč zabeležili visoko zmago. Podobno kot na petkovem gostovanju v Škofji Loki so Štajerci tudi v srečanje s Slovanom krenili odločno, v 14. minuti povedli z 12:4, do polčasa pa prednost povečali na okroglih sedet golov. V drugem delu so bili rokometaši Slovana bolj konkurenčni, a le do 42. minute, ko je ponovno pričela delovati mariborska obramba z razpoloženim vratarjem Mijuškovićem na čelu.