muk
10.08.2015 19:58:45

Kadetsko SP: Urbiča ni bilo na seznamu

ihf

Tudi v drugem slovensko-argentinskem dvoboju v dobrem tednu dni so zanesljivo zmagali slovenski kadeti, pa čeprav so se gavči vsaj v večjem delu prvega polčasa resneje upirali kot na pripravljalnem turnirju v velenjski Rdeči dvorani.

Vseeno večjih dvomov o zmagovalcu ni bilo, Slovenci so na krilih Tilna Sokoliča bolj ali manj mirno nadzorovali potek srečanja, in ko so na začetku drugega dela povedli z devetimi goli razlike (17:8), je bil drugi par točk praktično že v žepu. Slovenski selektor je lahko ob precejšnji kakovostni razliki minutažo razdelil med vse varovance, kar trinajst pa se jih je vpisalo tudi med strelce.

Velja še omeniti, da je zaradi administrativnega spodrsljaja selektor Jani Klemenčič ostal brez vratarja Žige Urbiča, zato je proti Jekaterinburgu že odpotoval član Celja PL Tilen Leben, ki bo tako v nadaljevanju prvenstva tvoril vratarski tandem skupaj z Urhom Kastelicem. Slednji je posledično v uvodnih dveh krogih na igrišču prebil vseh 120 minut in se dodobra ogrel, kar je pokazal tudi včeraj, ko je ustavil 17 strelov in za nameček zabil še gol.

V torek ob 13. uri po slovenskem času se bodo Slovenci znova srečali z južnoameriškim rokometom, tokrat bodo na nasprotni strani Brazilci, s pričakovano zmago pa bi si Slovenci že zagotovili mesto v osmini finala.

Slovenija – Argentina 29:15 (14:8)

Jekaterinburg – Športna dvorana. 100 gledalcev. Sodnika: Betman in Caferopulos (oba Grčija).
SLOVENIJA: Kastelic 1 (17 obramb), Moljk 1, Stojnič 1, Kavčič 2, Vlah 2, Kocbek 1, Janc 1, Krečič 1, Prevolnik 1, Kotar, Malus 2, Sokolič 7, Planinc 5 (1), Marguč 4 (1), Cvetko.
ARGENTINA: Forlino (7 obramb), Krimer (1 obramba), Cargnel, A. Moyano 6, Bono 1, Cantore, Werner, Gimenez, Saud 1, Bustamante, Cuello 2, Giovagnola 1, L. Moyano, Capurro 1, Fischer 3, Vidal.
Sedemmetrovke: Slovenija 4 (2), Argentina 3 (0).
Izključitve: Slovenija 6, Argentina 10 minut.