23.09.2024 09:41:20

Slovenski najstnik pri sosedih še naprej živi svoje sanje

rzpelletswac.at

V izdihljajih dvoboja postavil končni izid.

Wolfsberger AC je poskrbel za največje presenečenje sedmega kroga avstrijskega prvenstva. V Gradcu je 'demoliral' Sturm, gostje so pred 15.032 gledalci slavili s kar 3:0. Sredi prvega polčasa je v polno zadel Thierno Ball, v nadaljevanju je bil uspešen David Atanga, končni izid pa je v izdihljajih dvoboja postavil slovenski up, ki je v tej sezoni pri severnih sosedih zablestel kot meteor. Med strelce se je vpisal Erik Kojzek, 18-letni Korošec, ki je v igro vstopil v 61. minuti, se je veselil svojega tretjega prvenstvenega gola v tej sezoni, dvakrat je bil uspešen tudi  pokalnem tekmovanju. Sijajna statistika ...

Kot smo že pisali, se je obetavni mladenič nogometne abecede naučil pri Korotanu, že pri 12-ih letih pa se je pridružil WAC-u in se prebijal skozi mlajše klubske selekcije. V pretekli sezoni je novopečeni slovenski mladinski reprezentant igral za drugo ekipo, poleti pa ga Dietmar Kühbauer priključil pripravam članske zasedbe in fant ga je prepričal ter ponujeno priložnost zagrabil z obema rokama. Debi je dočakal v prvem krogu pokalnega tekmovanja in se proti nižjeligašu Drassburgu dvakrat vpisal med strelce, nato je dočakal ognjeni krst na prvoligaškem prizorišču, si prislužil podpis triletne profesionalne pogodbe in zdaj še naprej žici svoje sanje.

V dresu Sturma je Tomi Horvat v 100. nastopu za črno-bele odigral vso tekmo, Jon Gorenc Stanković pa je bil na igrišču do 79. minute, ko je moral zaradi poškodbe predčasno v slačilnico.

WAC se je s četrto zmago povzpel na drugo mesto na lestvici za Rapidom, Sturm je četrti.