22.09.2024 21:46:18

Ste videli to lestvico?! Celjani opravili svoje, obeta se peklenski boj za naslov prvaka

alesfevzer.com

Potem ko so spodrsljaj Olimpije izkoristili pri Mariboru, je enako uspelo aktualnim prvakom.

Domžale Celje
0:3 (0:0)
Domžale - Športni park. 400 gledalcev. Glavni sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana) 6,5.
Strelci: Kučys (3), Brnić (65), Sešlar (79).
DOMŽALE: Mulalić 6, Feta 5,5, Nwankwo 6 (od 66. Hodžić), Offenbacher 5,5, Milić, Lorber 6 (od 82. Grajfoner -), Prodanović 5 (od 70. Lazarević 5,5), Vučkić 6 (od 70. Baruca), Tolić 5, Šturm 6, Krstovski 6 (od 81. Perc -). Trener: Dejan Dončić 5,5.
CELJE: Rozman 6, Nieto 7, Vuklišević 6,5, Zec 6,5, Sešlar 7, Kouter 6,5 (od 69. Bralić), Svetlin 6,5 (od 81. Dulca -), Bobičanec 6 (od 62. Kvesić 6), Matko 6 (od 62. Lhernault 7), Kučys 7 (od 81. Edmilson -), Brnić 7. Trener: Albert Riera 6,5.
Rumeni kartoni: -
Rdeči kartoni: -
Igralec tekme: Juanjo Nieto (Celje).

Celjani po slabšem začetku nove sezone vse bolj jemljejo zalet. Potem ko je remi Olimpije na mestnem derbiju z zmago 3:0 na gostovanju pri Nafti izkoristil Maribor, so bili naslednji na potezi branilci naslova slovenskih prvakov - in tudi oni niso razočarali. Brez posebnih težav so prišli do zmage v Domžalah, s čimer so potrdili vse boljšo formo in se dokončno povsem izstrelili v boj za lovoriko, ki jo bodo podelili ob koncu te, očitno še posebej zanimive sezone slovenskega klubskega nogometa.

Celje je že takoj na začetku tekme v vodstvo popeljal vroči Kučys in dal tekmi točno tako podobo, kot so jo gostje iz knežjega mesta želeli. Takoj so se razbremenili rezultatskega pritiska in mirno nadaljevali, v tem duhu pa je bil kot nalašč zadetek Brnića praktično točno na polovici drugega polčasa. Časovnico zadetkov si verjetno bolj primerno in bolj ugodno ne bi zmogel razporediti niti trener Albert Riera sam, Celjani so zato vstopili v zelo mirno zadnjo četrtino polčasa in vse skupaj še bolj mirno pripeljali do konca po novem zdetku izjemnega Svita Sešlarja.

S čimer imajo po veliki zmagi nad Mariborom in tem uspehu zdaj skupaj 17 točk in so po novem na visokem tretjem mestu, zgolj za Olimpijo in Mariborom. Ljubljančani na vrhu imajo seveda 19 točk, Maribor takoj za njimi 18. vse skupaj pa lestvici daje naravnost sanjsko podobo v očeh nevtralnega, drame in spektakla željnega opazovalca slovenskega prvenstva. Od njegovega nadaljevanja si lahko obetamo zares zelo veliko, morda se nasmiha celo boj za naslov brez primere.