22.09.2024 20:04:09

Zgodovinsko: V Lendavi Mariborčani predstavili najstnika, ki je postal …

Maribor je v Lendavi prišel do zmage s 3:0, ob koncu tekme pa so vijoličasti slovenski nogometni javnosti predstavili tudi dva najstnika.

Na tekmi med Nafto in Mariborom smo videli zanesljivo zmago šestnajstkratnih slovenskih državnih prvakov, ki so se sicer v prvem polčasu mučili, na odmor odšli z 0:0, nato pa so Štajerci na začetku drugega polčasa rešili vprašanje zmagovalca, najprej je v 56. minuti v polno meril Niko Grlić, nato pa še tri minute kasneje Etienne Beugre. V 79. minuti je zadel še tokratni rezervist Marko Božić, visoko vodstvo pa je pomenilo, da je Ante Šimundža lahko ob koncu tekme priložnost za igro ponudil tudi dvema najstnikoma.

Prvič sta v članskem moštvu Maribora zaigrala dva mladinca, 17-letni Niko Osterc in šele 16-letni Žan Meško, ki je s 16 leti, 7 meseci in 28 dnevi postal drugi najmlajši nogometaš v mariborski zgodovini. Zanimivo, prehitel je svojega zdajšnjega soigralca Luko Krajnca, ki je doslej na večni lestvici najmlajših nogometašev zasedal drugo mesto s 16 leti 8 meseci in 10 dnevi. Rekorder še vedno ostaja Petar Stojanović, ki je svojo prvo tekmo v vijoličastem dresu odigral s 16 leti, 5 meseci in 18 dnevi. V mariborski zgodovini sta še dva nogometaša, ki sta svojo prvo tekmo za člansko ekipo odigrala pred dopolnjenim 17. letom. Klemen Medved je za šestnajstkratne slovenske državne prvake debitiral s 16 leti 10 meseci in 7 dnevi, Matic Črnic pa je bil ob debiju star 16 let, 11 mesecev in osem dni.