22.09.2024 19:18:43

Tok, tok, Olimpija - Maribor je pred vrati! Vijoličasti povsem pri vrhu lestvice, potem ko so ...

Maribor je premagal Nafto in le za točko zaostaja za vodilno Olimpijo.

Maribor je sredi preteklega tedna imela možnost celo skočiti na vrh lestvice slovenskega prvenstva, a je tudi z nekaj smole izgubil štajerski derbi proti Celju in ostal tri točke za velikimi rivali iz prestolnice. No, potem ko je Olimpija v soboto le remizirala na ljubljanskem derbiju z Bravom, pa se je Mariborčanom ponudila nova priložnost - tokrat za približevanje na eno samo točko razlike. In tokrat so bili rekorderji o številu naslovov slovenskih prvakov uspešni.

Na gostovanju pri Nafti so prvi polčas sicer odigrali brez zadetkov, v nadaljevanju pa je nato zelo hitro prišlo do odločitve obračuna. V razmaku manj kot dveh minut sta zadela Grlić in Beugre, Maribor je še pred iztekom prve četrt ure igre v drugem polčasu vodil z 2:0, hkrati pa je to bila prednost, ki je vijoličastim omogočala povsem mirno nadaljevanje. In še več, z zadetkom Božića v 79. minuti je bila končnica pravzaprav priključena na avtopilota, brez kakršnekoli napetosti je Maribor prikrižaril do zmage in prvenstvo naredil še bolj napeto.