ku
ku
20.12.2014 23:10:04

Liga Telemach: Tajfun še brez poraza (video)

V 10. krogu lige Telemach so košarkarji Krke s košem ob zvoku sirene premagali Hopse Polzela, zmagoviti niz pa nadaljujejo košarkarji Tajfuna.

Košarkarji Tajfuna ostajajo glavno odkritje lige Telemach. Po polovici rednega dela še nimajo poraza, tako da najbližjemu zasledovalcu, Zlatorogu bežijo že za dve zmagi. Tako kot Šentjurčani je tudi Grosbasket na dobri poti, da si zagotovi uvrstitev v ligo za prvaka. Pred zadnjimi desetimi krogi zaseda peto mesto z izkupičkom 6-4. Bil pa je to zanj tretji poraz na zadnjih štirih tekmah.

Gledalci so uživali v predstavi, saj je bila tekma napeta in dovolj raznolika. Gostje so bili sicer večji del v prednosti, toda v zaključku bi se lahko sreča nasmehnila tudi domačim. Tekmeca so ujeli ob zaključku tretje četrtine (44:44), ga nato hitro spustili naprej, tako da so ga naslednjih sedem minut znova lovili. V 37. minuti se je Grosbasket približal na 60:61, tu pa sta na sceno stopila najizkušenejša pri Tajfunu Ivan Držić in Đorđe Lelić. Ob pomoči Ceola Clarka, ki je najprej zadel trojko, sta poskrbela za delni izid 12:0 in ekipo popeljala do jubilejne desete zmage.

Lelić je zbral 21 točk in 10 skokov ter bil s statističnim indeksom 28 drugi najboljši posameznik kroga. Dragiša Drobnjak je imel 14 točk (indeks 25), Držić pa je dosegel 13 točk, od tega sedem v zadnjih dveh minutah in pol. Na drugi strani je pet igralcev imelo dvomestno število točk, največ po 13 Ivan Papac in Mensud Julević.

KRKA NEPREPRIČLJIVA
Košarkarji Krke nadaljujejo z neprepričljivimi predstavami, a tokrat so se vendarle izognili petemu prvenstvenemu porazu. Rešil jih je Christopher Booker, Američan je le nekaj trenutkov zatem, ko je Ivan Mikulič zadel dodaten prosti met, odgovoril s košem iz polaganja in v zadnjih tisočinkah sekunde tekme ob zvoku sirene postavil končni izid.

Sodniki so še nekaj časa ugotavljali, ali je bil koš regularen, na koncu pa se odločili v prid državnih prvakov, ki sicer niso igrali z vsemi najmočnejšimi, manjkala sta Jasmin Hukić in Malcolm Ray Armstead.

Tekma je bila večji del izenačena, domači so sicer v 15. minuti po košu Nebojše Joksimoviča povedli s 27:17, toda gosti so nato naredili delni izid 11:0, Robert Abramovič jih je povedel v vodstvo z 28:27. Na odmor so igralci odšli z neodločenim izidom (31:31), začetek drugega dela pa je pripadel gostom. S serijo točk so po košu Emirja Ahmedoviča pobegnili za sedem točk, nato pa dvakrat vodili tudi že za osem točk, nazadnje pri izidu 41:49.

Dobrih pet minut pred koncem so še imeli šest točk prednosti (53:59), a v naslednjih trenutkih so domači prek Žige Zaletiča in Joksimoviča zadeli dve trojki in izid izenačili na 60:60.

Po dolgem času so bili Novomeščani spet v vodstvu pri izidu 66:64, do konca pa je bilo le še šest sekund. Toda s tremi trojkami Mukuliča se je zmaga nasmihala Hopsom, ki pa so se nekoliko prehitro veselili, Bookerju je namreč uspelo nekaj, kar je bilo videti nemogoče.

Krka - Hopsi Polzela 68:67 (14:15, 31:31, 46:49)
* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 600, sodniki: Krejič (Kranj), Špendl (Maribor), Španič (Postojna).
* Krka: Rojc 14 (2:2), Wangmene 10 (4:4), Mulalić 11 (4:8), Joksimovič 16 (3:4), Booker 12 (2:2), Zatežič 3, Ritlop 2 (2:2).
* Hopsi Polzela: Abramovič 6 (3:3), Rizman 11, Zolotič 13 (1:2), Godler 10 (2:2), Atanackovič 9 (2:2), Mukulič 12 (1:5), Ahmedović 6.
* Prosti meti: Krka 17:22, Hopsi Polzela 9:14
* Met za tri točke: Krka 7:23 (Joksimovič 3, Rojc 2, Mulalić, Zatežič), Hopsi Polzela 10:25 (Rizman 3, Mikulič 3, Godler 2, Abramovič, Atanackovič).
* Osebna napake: Krka 21, Hopsi Polzela 25.
* Pet osebnih: Rojc (40.), Rizman (40.), Godler (40.).

Grosbasket - Tajfun 64:76 (18:23, 27:35, 44:51)
* Dvorana Brinje, gledalcev 200, sodniki: Pukl (Maribor), Nedović (Kranj), Zupančič (Ljubljana).
* Grosbasket: Jerman 11 (1:4), Antonijević 10 (2:2), Trampuš 2, Julević 13 (2:2), Papac 13 (1:2), Fon 4 (2:2), Zagorac 11.
* Tajfun: Williams 4 (0:2), M. Sebič 3, Držić 13, Lelić 21 (1:1), S. Sebič 5, Zimić 5 (1:2), Bratož 5 (2:4), Clark 6 (0:2), Drobnjak 14 (2:2).
* Prosti meti: Grosbasket 8:12, Tajfun 6:13.
* Met za tri točke: Grosbasket 10:22 (Zagorac 3, Julević 3, Jerman 2, Antonijević 2), Tajfun 12:25 (Lelić 4, Clark 2, Drobnjak 2, M. Sebič, Držić, S. Sebič, Bratož).
* Osebne napake: Grosbasket 21, Tajfun 18.
* Pet osebnih: /.

Helios Suns - Zlatorog 61:66 (8:17, 26:35, 42:51)
* Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 900, sodniki: Jeršan (Ljubljana), Špendl (Maribor), Vuga (Izola).
* Helios Suns: Upshaw 8 (5:6), Košir 3, Kraljevič 8 (4:4), Korošec 2, Casey 14 (1:1), Fifolt 13 (4:4), Vončina 12 (3:3), Majok 1 (1:2).
* Zlatorog: Jurak 11 (5:7), Berišvili 4 (1:2), Tratnik 3, Jovanović 3 (1:2), Lapornik 16 (2:4), Marasović 2 (2:4), Zagorac 25 (7:7), Vašl 2 (2:2).
* Prosti meti: Helios Suns 18:20, Zlatorog 20:28.
* Met za tri točke: Helios Suns 5:22 (Upshaw, Košir, Casey, Fifolt, Vončina), Zlatorog 6:22 (Zagorac 4, Berišvili, Tratnik).
* Osebne napake: Helios Suns 28, Zlatorog 24.
* Pet osebnih: Kraljević (38.), Casey (40.).

Elektra - Šenčur GGD 59:70 (9:18, 22:38, 42:53)
* Športna dvorana, gledalcev 100, sodniki: Majkič (Hrastnik), U. Kolar (Ljubljana), Pur (Šmarje pri Jelšah).
* Elektra: J. Kosi 2, Zagorc 10 (1:2), Malus 10 (2:3), Lekič 4, U. Bukovič 4, Bajramlić 8 (2:2), Hasić 8 (1:2), Horvat 3 (0:1), Brčina 10.
* Šenčur Gorenjska gradbena družba: Kosec 8 (1:2), Krejič 3, Jeršin 14 (1:2), Zagorc 10 (5:6), Pavić 10, Eržen 7, Finžgar 10, Mlakar 8 (4:5).
* Prosti meti: Elektra 6:10, Šenčur GGD 11:15.
* Met za tri točke: Elektra 5:20 (Brčina 2, Horvat, Hasić, Zagorc), Šenčur GGD 9:20 (Jeršin 3, Finžgar 2, Kosec, Krejič, Zagorc, Eržen).
* Osebne napake: Elektra 21, Šenčur GGD 18.
* Pet osebnih:

Rogaška - Portorož 86:70 (18:15, 46:34, 65:50)
* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 500, sodniki: Poljanšek (Žiri), E. Javor, Fišer (oba Ljubljana).
* Rogaška: Ferme 5, Pelc 5, Jotić, Tabak 2 (2:2), Koštomaj 6 (1:2), Boban 21 (5:6), Dimec 12, Čebular 21 (2:3), Primorac 6, Mijović 2, Napast, Grušovnik 6 (1:2).
* Portorož: Barbarič 8 (1:1), Močnik 5 (3:4), Petrovič 4 (1:2), Modrić 14 (3:4), Čigoja 2, Buda 5 (1:2), Ožbolt 12 (3:3), Besedič 14 (2:2), Markič 6 (2:2).
* Prosti meti: Rogaška 11:15, Portorož 16:20.
* Met za tri točke: Rogaška 11:28 (Boban 4, Čebular 3, Grušovnik, Koštomaj, Pelc, Ferme), Portorož 6:19 (Besedič 2, Ožbolt, Modrić, Petrovič, Barbarič).
* Osebne napake: Rogaška 21, Portorož 19.

10. KROG
Krka - Hopsi Polzela 68:67 (14:15, 31:31, 46:49) Elektra Šoštanj - Šenčur GGD        59:70 (9:18, 22:38, 42:53)
Rogaška - Portorož                  86:70 (18:15, 46:34, 65:50)
Helios Suns - Zlatorog Laško        61:66 (8:17, 26:35, 42:51)
Grosbasket - Tajfun                 64:76 (18:23, 27:35, 44:51) LESTVICA  1. Tajfun                            10 10  0  805:696  20
 2. Zlatorog Laško                    10  8  2  744:693  18
 3. Rogaška                           10  7  3  819:767  17
 4. Krka                              10  6  4  756:680  16
 5. Grosbasket                        10  6  4  737:724  16
 6. Šenčur Gorenjska gradbena družba  10  5  5  711:724  15
 7. Helios Suns                       10  4  6  678:732  14
 8. Maribor Nova KBM                  10  3  7  768:773  13
 9. Portorož                          10  3  7  727:733  13