ps
ps
20.12.2014 20:55:31

Liga ABA: Krka še enkrat več premočna za Olimpijo

V 13. krogu lige ABA je bil v Novem mestu na sporedu slovenski derbi med Krko in Unionom Olimpijo. Prepričljivo so bili boljši Novomeščani, ki so slavili z 71:54.

Krka je tako prekinila niz šestih zaporednih porazov v ligi ABA, Olimpija pa je doživel prvi poraz po treh zaporednih uspehih.

Ne zgodi se pogosto, da dvorana Leona Štuklja ob gostovanju Olimpije ni povsem polna, a slabi rezultati so očitno naredili svoje pri pristaših Dolenjcev. Svoje privržence so imeli tudi zmaji in nekjakrat je skupina teh preglasila ne prav glasne domače navijače.

Ti so se na začetku tekme bolj kot s spodbujanjem svoje ekipe ukvarjali s sodniki, ki so po njihovem mnenju piskali preveč osebnih napak gostiteljem. Ljubljančani so dejansko šest od svojih prvih osmih točk dosegli s črte prostih metov, do desete točke sta se med strelce pri njih vpisala le Alen Omić in Gregor Hrovat.

Pri gostiteljih je bilo povsem drugače, ob izenačenju na deset je bil Jasmin Hukić že peti različni strelec Krke. Uvodno četrtino je dobila Olimpija, potem ko je v nadaljevanju Klemen Prepelič zadel dve trojki, drugo ob zvoku sirene.

S košem na začetku druge četrtine je Dino Murić Olimpiji priigral njeno najvišjo prednost v prvem polčasu, a je Krka hitro izenačila, nato pa z dobro obrambo zmaje silila v napake in v 17. minuti po košu Hukića povedla z 29:23. Minuta odmora Aleša Pipana je pomagala, Ljubljančani so do odhoda na veliki odmor uspeli izid poravnati in pred drugimi 20 minutami se je vse začenjalo znova.

Tretji del je s trojko odprl Marko Marinović, a je nato do konca četrtine Olimpija dosegla samo še enkrat toliko točk, vse iz prostih metov. Zmaji niso našli poti do koša ob odlični obrambi Novomeščanov, ki so tudi sami vse prej kot blesteli v napadu, a vseeno dosegli 12 točk v desetih minutah in imeli pred odločilno četrtino lepih šest točk naskoka ob tako nizkem rezultatu (44:38).

Nebojša Joksimović je vodstvo ob izteku 32. minute še povišal na osem točk, po trojki Paola Marinellija pa takoj odgovoril z enako mero, ob tem pa izsilil še prekršek in zadel dodatni prosti met. Nato je trojko zadel še Matej Rojc in Krko dobrih šest minut pred koncem prvič povedel v vodstvo z dvoštevilčno razliko (53:43). Ko je isti igralec dve minuti pozneje še enkrat zadel izza črte 6,75 ter je nato koš dosegel še Malcolm Armstead za prednost plus 14 (60:46), je bil dvoboj odločen.

Olimpija je komaj čakala, da bo tekme konec, krkaši pa so si dali duška in razliko do izteka še povišali. Rojc je bil prvi strelec dvoboja, dosegel je 16 točk.

Krka - Union Olimpija 71:54 (13:16, 29:32, 44:38)

Novo mesto - Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1500, sodniki: Dožai, Perlić (oba Hrvaška), M. Juras (Srbija).
KRKA: Kastrati 2, Rojc 16 (5:6), Wangmene 6 (4:6), Armstead 9 (1:2), Mulalić 3, Joksimović 14 (7:8), Booker 4, Hukić 9, Bolčina 6, Lapornik 2.
UNION OLIMPIJA: Marinelli 6, Hrovat 5 (5:8), Brodnik 4, Murić 11 (1:1), Mahkovic 1 (1:2), Omić 11 (5:8), Prepelič 6, Marinović 3 (0:2), Kanacević 7.
Prosti meti: Krka 17:22, Union Olimpija 12:21.
Met za tri točke: Krka 6:17 (Rojc 3, Mulalić, Joksimović, Hukić), Union Olimpija 6:28 (Prepelič 2, Marinelli 2, Marinović, Kanacević).
Osebne napake: Krka 23, Union Olimpija 23.
Pet osebnih: Mahkovic (37.), Bolčina (39.).