20.12.2014 08:09:09

Udrihova poškodba ni težje narave

vszi

V ligi NBA je imel Beno Udrih uspešen strelski večer.

Bil je drugi strelec Memphis Grizzlies in najučinkovitejši med igralci s klopi V 20 minutah, ki jih je preživel na parketu, je prispeval 15 točk, podajo in ukradeni žogi. Memphis je gostil Chicago Bulls, gostje pa so slavili s 103:97.

V Memphisu se je izkazal novinec Chicaga Nikola Mirotić, ki je bil izjemno natančen z razdalje, zadel je vseh šest metov za tri točke, obračun pa končal pri 27 točkah, kar je njegov najboljši dosežek v ligi NBA. Prvi strelec tekme je bil Jimmy Butler, ki je za zmago gostov prispeval 31 točk.

Memphis je tako prekinil niz šestih zmag. Najbolj razpoložen pri Memphisu je bil Mike Conley z 21 točkami. Udrih jih je prispeval 15, a se je v zadnji četrtini poškodoval in parket zapustil z bolečinami v roki.

Po poročanju lokalnega medija iz Memphisa Commercial Appeal so Udriha po poškodbi nemudoma odpeljali na zdravniški pregled, izvid pregleda z rentgenom pa je bil negativen oziroma ni pokazal zloma kosti. Dvaintridesetletni Šempetrčan ima poškodovan prst, ni pa še znano, kako dolgo bo odsoten z igrišča.

Marc Gasol ni imel najuspešnejšega večera, saj je vpisal le 13 točk, zato pa je ujel deset odbitih žog. Njegov brat Pau Gasol (Chicago) pa je tekmo končal s šestimi točkami in 11 skoki.

"Niko je izžareval neverjetno energijo ter se je res izkazal kot izjemen igralec z rezervne klopi," je soigralca pohvalil Butler. Triindvajsetletnega Črnogorca, ki ima tudi špansko državljanstvo in je pred prihodom v ZDA igral za Real Madrid, so sicer ameriški mediji zaman čakali za izjave, saj je takoj po tekmi odbrzel v slačilnico.

Igralca je pohvalil tudi trener Chicaga Tom Thibodeau: "Ključno pri njegovi uspešnosti pod obročema je, da ga ni strah, zadeva težke koše, in dejstvo, da ni nikoli zadovoljen, me še najbolj navdušuje." Chicago je že drugo tekmo zaporedoma igral brez bolnega Derricka Rosa.

Za Memphisom, drugim najboljšim moštvom tekmovanja, je naporen teden - po dveh podaljških je strl Charlotte, po enem Philadelphio in po treh še branilca naslova iz San Antonia, pred tem je vzel mero Golden Statu.

"Očitno je zelo naporen teden vzel svoj davek, saj se je poznalo, da nocoj nismo bili pravi in da smo imeli težke noge," je igralce opravičeval trener Memphisa Dave Joerger.

NAJVEČJA V SEZONI
Težak večer je tudi za aktualnim prvakom, ki je doživeli drugi zaporedni poraz, še drugič zapored je izgubil po treh podaljških. Po Memphisu je prvake s 129:119 premagal Portland Trail Blazers.

Damian Lillard je odigral tekmo kariere, ki jo je končal z rekordnim izkupičkom 43 točk, 16 jih je prispeval v podaljških, devet v odločilnem. LaMarcus Aldridge je večer končal z 32 točkami in 16 ujetimi žogami.

Portland (21 zmag, 6 porazov) je zmagal še četrtič zapored. A zmaga nad San Antoniom, ki je Portland izločil v minuli končnici v polfinalu zahodne konference, bo imela posebno mesto. "To je res velika zmaga za vse nas, brez kančka dvoma lahko rečem, da gre za našo največjo zmago v tej sezoni," je vrelo iz trenerja Terry Stottsa.