19.12.2014 23:00:33

Evroliga: Grožnja z bombo v Atenah

euroleague.net

Nocoj je bilo odigranih še preostalih šest tekem zadnjega kroga evrolige.

V slovenskem derbiju skupine D je pred praznimi tribunami (kazen po navijaških izgredih v Istanbulu) dvorane Pionir Crvena zvezda  z 90:82 ugnala Laboral Kutxo in osvojila drugo mesto. Jaka Blažič je za rdeče-bele v dobrih 18 minutah dosegel 11 točk in imel dva skoka, Saša Vujačić je za poražence v 13. minutah dosegel tri točke, Mirza Begić pa v 19 minutah še eno manj. Obe ekipi sta napredovali v drugi del tekmovanja.

V skupini C je Barcelona ob polčasu v Atenah vodila proti Panathinaikosu (40:23), nato pa so prireditelji tekmo prekinili zaradi anonimke o nastavljeni bombi v olimpijski dvorani, po daljši prekinitvi pa se je tekma nadaljevala in končala z zmago gostov z 80:67. Boštjan Nachbar je za Katalonce dosegel sedem točk in dodal tri skoke.

Obe ekipi sta se že pred današnjim obračunom uvrstili v drugi del elitnega evropskega tekmovanja. Barcelona je na koncu osvojila prvo, Grki pa tretje mesto. Ob polčasu so morali dvorano izprazniti zaradi (na srečo lažnega) obvestila o podstavljeni bombi, po pregledu prostorov pa so lahko nadaljevali šele, ko so se na drugih terenih tekme že končevale.

Sicer pa so zdaj znani vsi udeleženci drugega dela evrolige. Vanj so se uvrstile najboljše štiri ekipe iz vsake skupine.

V nadaljevanju bodo v skupini E nastopali: Real Madrid, Unicaja Malaga, Unics Kazan, CSKA,  Anadolu Efes, Žalgiris, Maccabi in Alba.

V skupini F pa se bodo merili: Barcelona, Laboral Kutxa, Panathinaikos, Olympiacos, Fenerbahče, Galatasaray, EA Milano in Crvena zvezda.

BAYERN V LJUBLJANSKI SKUPINI
Sinoči je v skupini C Turow na svojem igrišču izgubil z Milanom, kar pomeni, da bo osvojil končno šesto mesto.

Peto mesto je tako osvojil Bayern, ki se bo v nadaljevanju evropskega pokala v skupini K meril z Unionom Olimpijo.

SKUPINA A
Real Madrid - Anadolu Efes         90:70
Nižnji Novgorod - Unics Kazan      78:74
Žalgiris Kaunas - Dinamo Sassari   80:79

LESTVICA 1. Real Madrid 10 8 2 875:775 18 2. Anadolu Efes 10 6 4 727:692 16 3. Unics 10 5 5 751:721 15 4. Žalgiris 10 5 5 714:709 15 ---------------------------------------- 5. Nižnji Novgorod 10 5 5 764:823 15 6. Dinamo Sassari 10 1 9 758:859 11

SKUPINA B CSKA Moskva - Limoges 88:56 Maccabi - Unicaja Malaga 81:73 Alba Berlin - Cedevita 67:70

Saša Vujačić: 3 točke, podaja v 13:09 minute za Laboral Kutxo
Mirza Begić: 2 točki, 2 ukradeni žogi, skok in podaja v 19:03 minute za Laboral Kutxo