07.12.2014 10:44:12

Dovolj je bila zgolj četrtina

Košarkarice Athlete Celja v državnem prvenstvu ostajajo neporažene. Četudi so prvič v tej sezoni tekmicam pokazale, da so zrele za poraz, je bila proti Triglavu zgolj ena četrtina dovolj za osmo zmago. Celjanke so v Kranju slavile zmago z 72:63.

Na začetku zadnje četrtine je vse kazalo na drugačen razplet zgodbe. Po trojki Sandre Jevtović je gorenjska zasedba povedla z najvišjo prednostjo na tekmi (61:49), nato pa popolnoma zatajila. Varovanke Gašperja Sluge v naslednjih šestih minutah in pol niso našle poti do koša aktualnih prvakinj, vmes pa zaradi petih osebnih napak ostale še brez Maše Piršič, ki je bila pred tem ena najpomembnejših posameznic v svoji ekipi. Celjanke so to znale kaznovati. Na krilih Marice Gajić (16 točk, 12 skokov), ki je dosegla 11 zaporednih točk v delnem nizu 18:0, so povedle s 67:61, triglavankam pa se po tem udarcu nato ni uspelo pobrati. "Kljub porazu sem ponosen na punce in verjamem, da se bo naša forma še vzpenjala," je po tekmi dejal trener kranjske ekipe Sluga.

Po skromnejših predstavah so si ob vrnitvi Anje Ilievski in Karin Cunje več obetali tudi v zasedbi Domžal, ki edina ostaja brez zmage. V prvem polčasu se je ta odlično kosala z Mariborčankami, ki so v preteklem kolu poskrbele za veliko presenečenje in premagale Triglav. A tudi tokrat so na koncu glavne vloge odigrale izkušene štajerske posameznice, ki so po zaostanku iz prvega polčasa (32:35) v nadaljevanju zasedbo vodile do tretje zmage v sezoni. V mariborski ekipi, ki jo je med tednom tudi uradno dokončno prevzel Sergej Ravnikar, je bila najbolj razpoložena 33-letna Maja Drozg (18 točk), ki je z 19 skoki postavila nov rekord te sezone.

Na preostali tekmi so Grosupeljčanke tudi na četrti medsebojni tekmi v tej sezoni tekmo proti Konjičankam zapustile kot zmagovalke. Te so domačinkam, ki so znova igrale brez svoje najboljše posameznice Haleigh Lankster, večkrat nevarno zapretile, a jim je za piko na i vedno zmanjkalo nekaj moči. Pri Grosbasketu je blestela bosanska organizatorka igre Zvjezdana Gajić, ki jo je le skok ločil od trojnega dvojčka (16 točk, 11 podaj in 9 skokov v 30 minutah).

Pred košarkaricami 1. SKL ostajata le še dva kroga do konca prve polovice rednega dela. Že v četrtek se bosta v štajerski prestolnici srečali zasedbi domačega Maribora in Konjic, v soboto pa sledita še obračuna Athlete Celja in Domžal ter Triglava in Grosbasketa. Slednja bosta dejavna že med tednom, saj bodo Kranjčanke v Jadranski ligi v sredo gostile Budućnost iz Podgorice, Dolenjke pa Celjanke.