06.12.2014 19:06:59

Madžari še drugič na kolenih

Nikola Miljković

Košarkarji Uniona Olimpije so še drugič v tem tednu premagali madžarski Szolnok.

V sredo so ga nadigrali v evropskem pokalu, tokrat pa v ligi ABA. Za Ljubljančane je to sedma zmaga v regionalnem tekmovanju, s katero ostajajo med vodilnimi ekipami lige.

Četudi je bila končna razlika na obeh tekmah podobna, pa je bil drugi obračun v Stožicah precej bolj izenačen. Gostje so bili v prvem polčasu večji del v vodstvu, v nadaljevanju pa so Ljubljančani razliko naredili šele proti koncu tretjega dela, ko jim je stekla igra v napadu, hkrati pa je Madžare delno izdala utrujenost.

V 25. minuti je bil rezultat še 39:39. Sledil je delni izid 11:0, ki je načel goste (51:39), dokončno pa so jih strle tri zaporedne trojke Blaža Mahkovica, Paola Marinellija in Gregorja Hrovata, ki so Union Olimpijo v 34. minuti pripeljale do vodstva 66:47.

Ob odsotnosti poškodovanih Sasuja Salina in Hrista Nikolova sta bila najboljša strelca Marinelli in Mahkovic, ki sta dosegla po 14 točk, od tega večino v drugem polčasu. Dve manj sta imela Hrovat in Marko Marinović.

Union Olimpijo naslednji teden čaka gostovanje v St. Peterburgu v evropskem pokalu ter domača preizkušnja z zadnjeuvrščenim Levskim iz Sofije. Slednjega bo gostila v soboto ob 14. uri.

U. Olimpija - Szolnoki Olaj 79:61 (13:11, 29:32, 55:47)

Ljubljana - dvorana Stožice, gledalcev 1600, sodniki: Herceg, Vovk, Perlić (vsi Hrvaška).
UNION OLIMPIJA: Rupnik 1 (1:2), Marinelli 14 (5:8), Hrovat 12 (3:5), Brodnik 4 (1:2), Vučetić 4, Mahkovic 14 (4:4), Omić 7 (1:2), Prepelič 3, Marinović 12 (4:5), Kanacević 8 (2:4).
SZOLNOKI OLAJ: Lorant 4, Sinovec 6, Wittmann 10 (2:3), Vojvoda 13 (0:2), Jones 9 (3:4), Bader 4, Milošević 4, Gipson 11 (5:6).
Prosti meti: Union Olimpija 21:32, Szolnoki Olaj 10:15.
Met za tri točke: Union Olimpija 8:25 (Mahkovic 2, Marinović 2, Marinelli, Hrovat, Brodnik, Prepelič), Szolnoki Olaj 7:18 (Vojvoda 3, Wittmann 2, Jones 2).
Osebne napake: Union Olimpija 19, Szolnoki Olaj 31.