ku
06.12.2014 08:28:52

Vsestranski Dragić uspešen v Dallasu

Reuters

V ligi NBA je Phoenix Suns v gosteh premagal Dallas Mavericks s 118:106, Goran Dragić pa je bil za sonca znova najboljši strelec.

V 37 minutah je dosegel 28 točk in kar 13 podaj, k temu pa dodal še dve ujeti žogi. Njegov mlajši brat Zoran ni bil v ekipi.

Starejši od bratov Dragić je imel tokrat znova svoj večer, skupaj z ekipo je končal pozitivni niz petih zmag Dallasa. Očitno je v naletu, saj je pred nekaj dnevi dosegel kar 34 točk. "Nisem rekel, da bo lahko. A imamo dolgo klop, zato bodo v igro morali stopiti tudi drugi in pokazati vse svoje znanje," je po tekmi dejal Dragić, ki je tokrat vknjižil rekordnih 13 podaj v sezoni.

Ob njem je bil prav tako razpoložen Markieff Morris, ki je dodal 22 točk, Eric Bledsoe je prispeval 19 točk, Phoenix pa je že v prvi četrtini povedel za 18 točk in nato prednost vzdrževal do konca. V dresu Dallasa je bil najbolj razpoložen Monta Ellis s 33 točkami. Svojega večera pa ni imel 36-letni Nemec Dirk Nowitzki, ki je dosegel rekordno nizkih 10 točk.

Igralo je tudi moštvo drugega slovenskega predstavnika v NBA Bena Udriha Memphis Grizzlies. Ti so morali doma s 101:107 priznati premoč San Antonio Spurs. Udrih je v 19 minutah za Memphis dosegel šest točk, tri podaje in skok.

San Antonio je letel predvsem na krilih Tima Duncana, ki je dosegel trojnega dvojčka, četrtega v karieri. 14 točkam je dodal še po deset skokov in podaj. Najboljši strelec je bil s 17 točkami Manu Ginobili. "To je zelo težko doseči, sploh če si star 38 let in če je tekma tako težka, kot je bila tokratna," je za Duncana dejal Ginobili. Z 28 točkami je bil za Memphis najboljši Marc Gasol.