STA/ku
STA/ku
06.12.2014 21:19:30

Kdaj bo konec novomeške krize?

Varovanci trenerja Aleksandra Džikića so izgubili že sedmo tekmo v nizu; v ligi Aba imajo zdaj pet zaporednih porazov, v državnem prvenstvu pa dva.

Krka je nazadnje v ligi Telemach zmagala 18. novembra, v regionalnem tekmovanju pa 1. novembra.

Za razliko od nekaterih prejšnjih tekem so tokrat Novomeščani prikazali dobro in zavzeto igro, vendar so imeli na drugi strani še bolj kakovostno moštvo, ki jim ni dovolilo več od častnega poraza. Budućnost je z 90:81 vknjižila peto zaporedno zmago, skupno že deseto, tako da na lestvici zaostaja le za Crveno zvezdo, ki ima še vedno stoodstotni izkupiček.

Krka je dobro odigrala prvi polčas, slabše pa je začela drugega. Gostom je dovolila, da so v 23. minuti pobegnili na 47:36, ta zaostanek pa jo je nato preganjal vse do konca. Nekajkrat se je sicer približala tekmecu, na začetku zadnje četrtini na 63:68, bližje pa jo Budućnost ni spustila. Tako ji nista pomagala niti 28 točk Malcolma Armsteada (indeks 27) niti dvojni dvojček Chrisa Bookerja (16 točk, 11 skokov).

V prihajajočem tednu bo imela Krka dve priložnosti za prekinitev negativnega niza; v sredo jo čaka gostovanje v Mariboru, v soboto pa še obračun s Szolnokom na Madžarskem.

Krka - Budućnost 81:90 (19:16, 36:39, 53:61)

Novo mesto - dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1200, sodniki: Dožai, Obradović, Hordov (vsi Hrvaška).
KRKA: Kastrati 9 (1:1), Rojc 2 (2:2), Wangmene 6, Armstead 28 (8:8), Mulalić 2, Joksimović 9 (1:2), Booker 16 (2:2), Hukić 7 (2:2), Bolčina 2.
BUDUĆNOST: Cook 5 (2:2), Šehović 22, Dašić 9 (1:2), Planinić 9 (3:4), Subotić 16 (6:6), Vitkovac 12 (7:8), Popović 14 (2:2), Ivanović 3.
Prosti meti: Krka 16:17, Budućnost 21:24.
Met za tri točke: Krka 3:15 (Armstead 2, Hukić), Budućnost 11:31 (Šehović 4, Dašić 2, Popović 2, Cook, Vitkovac, Ivanović).
Osebne napake: Krka 25, Budućnost 22.
Pet osebnih: Bolčina (33.).