STA/ku
21.12.2014 09:46:09

Phoenix uspešen v New Yorku

NBA.com

Košarkarji Phoenixa so slavili na gostovanju v New Yorku, kjer so Kratkohlačnike premagali z 99:90.

Goran Dragić je za zmagovalce igral 31 minut in vpisal deset točk, dve podaji in skok, Zoran pa ni dobil priložnosti za dokazovanje. V dresu Phoenixa je bil s 25 točkami najučinkovitejši Eric Bledsoe, pri New Yorku jih je toliko dosegel tudi Carmelo Anthony.

Dallas je doma premagal izjemno oslabljene branilce naslova prvaka San Antonio Spurs z 99:93. Trenutno najboljši podajalec lige Rajon Rondo, ki je v Dallas prišel šele v četrtek po zamenjavi petih igralcev z Bostonom, je zablestel že na prvi tekmi v novem dresu. Vknjižil je šest točk, sedem skokov in devet podaj in dopolnil izjemen strelski večer Monte Ellisa. Ta je dosegel osebni rekord sezone z 38 točkami, od tega jih je 11 prispeval v zadnjih štirih minutah. Marco Belinelli je bil z 21 točkami prvi strelec poražencev.

Trener gostov Gregg Popovich je po seriji treh tekem, ki so se končale po podaljških, doma pustil 38-letnega Tima Duncana in 37-letnega Manuja Ginobilija, Tony Parker ni igral zaradi poškodbe mečne mišice, Kawhi Leonard po poškodbi glave še ni nared, počivala pa sta tudi člana prve peterke Tiago Splitter in nekdanji član Uniona Olimpije Danny Green. Kljub zgolj osmim, povečini manj izkušenih igralcev, je San Antonio zadnjo četrtino začel z vodstvom, a ga ni uspel obdržati do konca.

Houston je doma izgubil z Atlanto s 97:104, Kyle Korver je dosegel 22 točki, gostje pa so slavili dvanajstič na zadnjih 13 tekmah. Tudi New Orleans so izgubili doma, LaMarcus Aldridge (27 točk, 12 skokov) je vodil Portland Trail Blazers do zmage s 114:88.

Los Angeles Clippers (Chris Paul je zbral 27 točk in devet podaj) so ugnali Milwaukee s 106:102 in zabeležil sedmo zaporedno domačo zmago. V svoji dvorani sta slavila tudi Charlotte v dvoboju z Utahom (104:86) in Denver z Indiano (76:73).