Jurij Završnik
05.02.2015 12:34:11

Kosi se je samo šalil

Moški superveleslalom v Beaver Creeku, ki so ga morali včeraj odpovedati zaradi slabega vremena, bo danes ob 19. uri po srednjeevropskem času.

V včerajšnjo odpoved so organizatorje prisilili močno sneženje, slaba vidljivost na progi in dokaj močan veter. Dan pred tem so že odpovedali trening ženskega smuka in vse delo preusmerili na pripravo proge za moški superveleslalom. Med 66 tekmovalci bo nastopila tudi trojica Slovencev: Klemen Kosi, Martin Čater in Boštjan Kline.

STARTNE ŠTEVILKE SLOVENCEV
#31 Klemen Kosi, #36 Martin Čater, #37 Boštjan Kline

So pa imeli prvi smukaški trening dan prej. Najboljši je bil najboljši smučar v hitrih disciplinah v tej sezoni Norvežan Kjetil Jansrud, ki je za seboj pustil dva Avstrijca. Za Jansrudom je osem stotink zaostal Max Franz, tretji je bil še z dvema desetinkama zaostanka olimpijski prvak Matthias Mayer. Najboljši domačin je bil Travis Ganong na petem mestu, zelo solidno pa je odpeljal prvi uradni nastop v tej sezoni, ki jo je do zdaj izpustil zaradi poškodbe in operacije ahilove tetive, norveški as Aksel Lund Svindal. Slednji je na treningu dosegel 11. čas in za rojakom zaostal 1,12 sekunde. Le mesto za njim je bil drugi povratnik v svetovno areno, domači smučarski kralj Bode Miller, ki je bil dve stotinki počasnejši od Aksla.

Kar nekaj tekmovalcev ni pravilno presmučalo progo Ptic roparic, med njimi tudi Boštjan Kline in Klemen Kosi. Na treningu sta bila seveda kljub temu uvrščena, Kline je imel 33. čas (+2,47), Kosi pa 41. (+2,74). Martin Čater je odsmučal 47. čas (+3,15). Po treningu je bil dobro razpoložen predvsem Kosi. "Razmere so bile zelo težke, slaba vidljivost in mehka proga. Toda to smo tudi pričakovali za svetovno prvenstvo. To je posebna dirka, ki je samo vsaki dve leti. Razmere so takšne, kakršne so, in se s tem ne obremenjujem, ampak bom poskušal narediti čim več. Tudi tekma bo težka, videli pa bomo, kaj nam bo prinesla Amerika. Naredil bom vse, kar bo mogoče. 'God bless America'. S prijateljem sem stavil na prvih pet na ženskem superveleslalomu in sem dejal, da bo Tina Maze prva. Zgrešil sem samo za eno mesto. Morda bi moral staviti nase, da bom na tekmi drugi, in bom zgrešil za eno mesto in bom potem osvojil prvo mesto. No, samo šalil sem se," je Štajerec malce popestril dogajanje po treningu.

Boštjan Kline je morda podcenjeval progo Ptic roparic. "Podlaga je bila v redu in vse skupaj mi je všeč. Mislil pa sem, da bo proga lažja. Morda sem jo malce podcenil in sem bil potem po celotnem smučišču. Do dirke imam čas narediti nekaj sprememb in videli bomo, kako bo šlo. Tinina kolajna nam je vsem dala novega zanosa. Res je lepo videti, da je nekdo iz tako majhne države, kot je Slovenija, med najboljšimi na svetu," je povedal Kline.