tp
04.02.2015 20:54:15

Proslavljanje Super Bowla s pivom in risanimi junaki

Stotisoči Bostončanov danes slavijo nove prvake lige NFL New England Patriots.

Slednji so v noči na ponedeljek v Glendaleu v Arizoni v dvoboju z lanskimi prvaki Seattle Seahawks (28:24) osvojili prestižni Super Bowl, danes pa so ekipi v mestu priredili sprejem.

New England Patriots so omenjeno lovoriko osvojili že četrtič po letu 2002. Danes pa so z amfibijskimi vozili opravili pot od cilja bostonskega maratona do mestne hiše, pri čemer jih je pozdravila navdušena množica navijačev. Prestižno trofejo je v sprevodu v rokah držal Tom Brady, ki je vsake toliko časa visoko dvignil pokal  in pri tem požel glasno pozdravljanje množice.

Sprevod bi moral biti po prvotnem načrtu v Bostonu že v torek, zaradi ponedeljkovega močnega sneženja pa so prireditelji dogodek prestavili za dan.

Čeprav je bil Brady najzaslužnejši za osvojeno lovoriko, pa tokrat ni bil v središču pozornosti, temveč je naziv prvega zvezdnika pripadla Robu Gronkowskemu, ki je bil videti, kot da po nedelji še ni nehal praznovati. Na avtobusu se je pojavil s čepico risanih junakov Minionov, vase pa je zlival pločevinke piva. Ni kaj, fant ve, da se Super Bowl ne osvaja vsak dan, temu primerno je proslavil ta uspeh. Njegove najbolj nore trenutke si oglejte v galeriji.