ou
ou
04.02.2015 23:06:32

Kamničanke v velikem slogu v finale

Odbojkarice Calcit Volleyball so v povratni tekmi polfinala srednjeevropske lige premagale Celovec s 3:0 (10, 17, 21) in se uvrstile v finale tega tekmovanja.

V tej sezoni so Kamničanke v srednjeevropski ligi, kjer branijo naslov, že trikrat premagale celovške odbojkarice, ki jih vodi selektor slovenske mladinske reprezentance Jože Časar. Dobile so tudi oba polfinalna obračuna, danes pa so imele nekoliko lažje delo tudi zato, ker je tekmice zdesetkala bolezen.

Domače so v dvoboj krenile odločno in si v uvodnem nizu že do prvega tehničnega odmora z blokom Barnesove priigrale šest točk prednosti. Gostjam se je še uspelo približati na štiri točke zaostanka (9:5), to pa je bilo tudi vse, kar so v tem nizu zmogle. Na servisu je izstopala Zala Krajnc in ko so domače odbojkarice s točko Ščuke povedle z 18:5, je bil prvi niz dokončno odločen.

V drugem nizu se je Časar za svoj prvi polminutni odmor odločil že pred prvim tehničnim odmorom, kajti Kamničanke so na servis Kučejeve pobegnile za tri točke (5:2), a razlika je bila ob prvem tehničnem odmoru enaka. Gostje so nekako držale korak do drugega tehničnega odmora, ko se je razlika povečala za točko. Nato pa so se domače spet razigrale in pri izidu 21:12 je bilo jasno, da bodo domače povedle z 2:0 v nizih. Od osmih zaključnih žog so Kamničanke izkoristile že prvo, s čimer so se teoretično že uvrstile v finale srednjeevropske lige, saj so v Celovcu zmagale s 3:0.

Zadovoljne z uvrstitvijo v finale srednjeevropske lige so Kamničanke slabo začele tretji niz in gostje so na servis Valerie Gschöpf povedle s 4:0. Domače so poravnale, Korošice pa so nadaljevale z dotlej nevideno dobro igro in imele ob prvem tehničnem odmoru točko naskoka. Domači strateg Gašper Ribič je pri zaostanku z 10:13 vzel polminutni odmor, saj domače niso uspele obrniti poteka srečanja. To je obrodilo, domače so dosegle štiri zaporedne točke in počasi višale prednost do vodstva z 22:17. Gostje so se nato še približale na točko, za preobrat pa jim je zmanjkalo moči in znanja.

Calcit Volleyball - Celovec 3:0 (10, 17, 21)

Calcit Volleyball: Kranjc, Barnes 14, Božič, Borko 1, Vrhovnik 10, Igličar 8, Forštnarič, Kučej 8, Hribar, Jerala, Ščuka 15.
ATSC Sparkasse Celovec: Baumgartner, Schmerlaib , Gschöpf 2, Müller 4, Bajde 3, Duller , Holzer 8, Epure 2, Milosavljević 8, Katz, Pajer, Freller.