muk
muk
04.05.2015 18:20:03

Nemogoče je mogoče – Srbija

Nemogoče je mogoče oziroma kako je Srbija v samo minuti in pol zakockala tri gole prednosti ter na koncu proti Islandcem reševala točko.

Do konca tekme v niškem Ćairu je bilo samo še dve minuti in 37 sekund, ko je Momir Ilić dosegel svoj šesti zadetek in srbske orle popeljal v vodstvo s 25:22. Zdelo se je, da morajo varovanci Dejana Perića le še počakati na zadnji zvok sirene, da bi malce popravili katastrofalni vtis, ki je ostal po tisti sramoti, porazu s šestnajstimi goli razlike, na Islandiji.

A vnovič se je izkazalo, da ni konec, dokler res ni konec, sploh ko je govora o srbski rokometni izbrani vrsti. V samo 56 sekundah je namreč po začetniških napakah prejela tri gole ter nato do zadnjih sekund trepetala za točko (25:25). Mojstri rokometne igre so končnico odigrali kot pravi zelenci, znova pa se je »izkazal« Marko Vujin, bombarder Kiela je na dveh tekmah s severnjaki zabil pet golov, za to pa porabil, reci in piši, 21 strelov. Fant s topom v levici je »odnesel« že marsikaterega selektorja, ki je slepo verjel, da bo klubske predstave nekoč prenesel tudi na reprezentančno raven. Bo Perke naslednji?