Miha Andolšek
15.04.2015 12:00:02

Vid Poteko: Trend se je spremenil

Nikola Miljković

Steber celjske obrambe, srčni borec in garač, ki na igrišču ne pozna milosti, ob njem pa je prijazen in uglajen mladenič. Bil je eden izmed junakov novembrskega derbija v Zlatorogu – štiriindvajsetletni krožni napadalec, ki sicer ni kakšen stroj za zadetke, je namreč zabil zadnje tri gole za Celje in postavil piko na i preobratu v drugem polčasu.

Že kar nekaj časa vas Velenjčani niso uspeli premagati, najbrž ne boste imeli nič proti, če se bo niz nadaljeval?
Zagotovo ne. Treba se bo sicer precej potruditi, a verjamem, da če bomo pokazali našo pravo, borbeno igro, se bo ta niz nadaljeval. Zmagal bo tisti, ki si bo bolj želel zmage oziroma, če uporabim oguljeno frazo, tisti, ki bo pokazal večje srce na igrišču.

22 tekem/51 golov/10 izključitev

Zadnja prvenstvena tekma je bila precej razburljiva (32:31), bistveno bolj kot nedavna pokalna. Se mogoče spomnite, kdo je na novembrski tekmi zabil zadnje tri gole za Celje?
Se, se (smeh). Mislim sicer, da je popolnoma vseeno, ali daš gole v prvih minutah ali zadnjih, vsak enako šteje, edino, kar je pomembno ob koncu dneva, je uspeh ekipe. Je pa res, da zdaj, ko dobivam vse več priložnosti v napadu, sploh v zadnjem letu, tudi v tem pogledu napredujem. Glede na to, da včasih sploh nisem zabijal, se je ta trend precej spremenil in zdaj po mojem mnenju to ni več nekaj neobičajnega, kot je bilo morda včasih.

Od pokalnega obračuna v Kopru je prišlo do zamenjave na trenerski klopi Velenja, so mogoče že opazne kakšne razlike v njihovi igri?

Mislim, da je štirinajst dni prekratko obdobje, da bi trener kaj bistvenega spremenil. Z Velenjem smo odigrali že precej medsebojnih tekem, pa nekih neznank tako ali tako ni. So morda določene malenkosti, a neke bistvene razlike ni.

Velenjčani še vedno igrajo tudi v Evropi, vam v zadnjem času manjka težkih tekem.
Da še vedno igrajo v Evropi, je kazalec, za kako dobro ekipo gre. Mi pa po drugi strani željno čakamo in pričakujemo tovrstne derbije, vsi treniramo za takšne tekme pred polnimi tribunami. Derbi je derbi, če si dovolj motiviran, če si borbeno razpoložen, težek ritem oziroma pomanjkanje tega nima vpliva. Vsi smo fizično dobro pripravljeni, zato te ritem težkih tekem ne sme izčrpati, po drugi strani pa ti niti ne da nekega zagotovila, da boš tudi naslednjo tekmo dobro odigral. Jeseni je bil položaj obraten, takrat smo bili mi v seriji težkih tekem, oni pa ne, pa tega na igrišču ni bilo mogoče opaziti.

Znova bo veliko pozornosti namenjene dvoboju Staša Skubeta in Mihe Zarabca. Kdo je boljši?
Kot prvo, zame je Miha boljši, je tudi res 'fajn pjeb', tako da zelo rad sodelujem z njim. Je pa povsem razumljivo, da sta v središču pozornosti, saj gre za izredna srednja zunanja, kljub nizki rasti sta ena boljših ne le v slovenskem, ampak tudi v evropskem merilu.