ru
12.04.2015 20:40:04

1. NLB Leasing liga: Za konec zmaga Maribora

Nikola Miljković

Velenjčani so že v sredo z zmago odprli 23. krog 1. NLB Leasing lige, zadnje dejanje kroga pa je bilo na sporedu v nedeljo v Mariboru, kjer so domači rokometaši premagali Izolo.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so pred sredinem derbiju v Velenju gostili Krko, ki je bila pred tem krogom na sedmem mestu z 20 točkami. V prvem polčasu so se gostje iz Novega mesta dobro upirali domači ekipi, ki je potrebovala kar nekaj časa, da je prišla do večje prednosti. Celjani v obrambi niso bili na ravni nekaterih prejšnjih tekem, kar so gostje izkoriščali, pa tudi v napadu so domači rokometaši naredili preveč napak. Kljub temu so ob polčasu vodili s tremi goli prednosti.

Očitno je med polčasoma domači trener Branko Tamše, ki danes praznuje svoj 37. rojstni dan, dvignil glas nad svoje varovance, ki so predvsem popravili igro v obrambi. Novomeščani kar devet minut niso zatresli domače mreže (v prvem polčasu so jo v prvih 12 minutah osemkrat) in razlika je narasla na devet golov. Dve minuti pozneje je bilo prvič plus deset. Trener gostov Mirko Skoko je pri zaostanku dvanajstih golov v kratkem razmiku vzel še svojo drugo minuto odmora, s katero je le uspel malce zajeziti naraščanje razlike, vendar ne za dolgo.

GORENJE SLAVILO V RIBNICI
Velenjski rokometaši še naprej dihajo za ovratnik vodilnemu Celju. Gorenje je prišlo do 22. zmage in je s tekmo več izenačeno na vrhu z velikimi tekmeci iz mesta ob Savinji. Riko Ribnica je izgubila osmič in je na petem mestu.

Velenjčani so v Ribnici hitro zagospodarili. Domači so stik držali do 2:2, nato pa so izbranci Gregorja Cvijiča počasi in vztrajno začeli večati prednost. Ko je bilo 15:6 je bilo več ali manj jasno, da bodo dve točke šle v Velenje, gosti pa tudi v nadaljevanju niso popuščali. V končnici so domači rokometaši le nekoliko ublažili poraz.

Sedem golov sta dala Jan Grebenc na domači in Staš Skube na gostujoči strani.

Maribor Branik - Istrabenz Plini Izola 28:25 (13:14)
* Dvorana Tabor, gledalcev 200, sodnika: Pirc (Sežana), Tomić (Ljubljana).
* Maribor Branik: Cingesar 4 (1), Žmavc, Kaleb 8, Poklar 3, Čudič, Sok 3, Taletović, Fidel 2, Žabič, Špende, Verdinek 1, Brajovič, Miškovič 4, Mlakar 3, Kastelic.
* Istrabenz plini Izola: Jurič 4, Madžarevič, Batič, Božič 7 (2), Žgavec, Čosić 3, Selišnik 2, Vončina, Redžič 4, Vukovič 3, Gomezelj, Velkavrh 2, Čolić, Kević, Matijaševič.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 6 (1), Istrabenz plini Izola 2 (2).
* Izključitve: Maribor Branik 4, Istrabenz plini Izola 12 minut.
* Rdeči karton: /.

Celje Pivovarna Laško - Krka 36:24 (17:14)
* Dvorana Zlatorog, gledalcev 300, sodnika: Majer (Trebnje) in Škvarč (Ribnica).
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 9, Ivić 1, Žuran 2, Janc 6, Razgor 1, Suholežnik 1, Marguč 1, Cvetko, Poteko 1, Miklavčič 3, Sliškovič 4 (1), Zarabec 2 (1), Kodrin 4, Žvižej 1.
* Krka: Jurečič, Štangelj, Božič, Lavrič, Didovič 4 , Okleščen 3, Bevec, Rojc, Irman 4 (1), Jakše 2, Smolnik 3 (2), Vidmar 2, Furdi 1, Cvikl 3, Adamčič, Klopčar 2.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 4 (2), Krka 4 (3).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6, Krka 4 minute.

SVIŠ Ivančna Gorica - Krško 31:30 (13:15)
* Dvorana OŠ Stična, gledalcev 150, sodnika: Nahtigal (Ljubljana), Čretnik (Celje).
* SVIŠ Ivančna Gorica: Tekavec, Nered, Potokar, Bregar, Marušič 13 (9), Zavodnik, Pekeč, S. Stopar 2, Pekolj 1, Matej Košir 5, Slapničar, Marinčič 5, G. Stopar 3, Bučar 2, Matic Košir.
* Krško: Supančič, Zorič, Dragan 3 (1), Dular 2, Ban 3, Škafar 4, Sobotič 2, Kodrič 5 (2), Polutnik, Kastelic 2, Sintič 6 (1), Hriberšek, Sendelbah 1, Bogovič, Zoran 1, Vovk 1.
* Sedemmetrovke: SVIŠ Ivančna Gorica 7 (5), Krško 5 (4).
* Izključitve: SVIŠ Ivančna Gorica 14, Krško 12 minut.
* Rdeči kartoni: Zavodnik, Pekolj, Matej Košir; Derzič (vsi 60. minuta).

Sevnica - Trimo Trebnje 23:30 (10:15)
* Dvorana OŠ, gledalcev 300, sodnika: Teršek (Hrastnik), Kavalar (Ljubljana).
* Sevnica: Gerčar, Brečko 7, Ž. Krnc, Djurdjević 2, Brglez, Gorenjak 1, Kuhar 2, Brilej 4, Bezgovšek, Gjerek 3, Pernovšek 3 (2), Župevc, J. Krnc, Fižuleto, Mrgole, Praznik.
* Trim Trebnje: Jelovčan, Femec, Radelj 1, Križman 1 (1), Skol 4 (1), Sušin 5, Željko, Potočnik 5, Udovič 1 (1), Sašek 4, Ferkulj 2, M. Grandovec, T. Grandovec 1, Florjančič 6 (1), Brana, Urbič.
* Sedemmetrovke: Sevnica: 4 (2), Trimo Trebnje 4 (4).
* Izključitve: Sevnica 8, Jeruzalem Ormož 4 minute.
* Rdeč karton: /.

Urbanscape Loka - Jeruzalem Ormož 21:26 (11:14)
* Dvorana Poden, gledalcev 150.
* Urbanscape Loka: M. Vrbinc 1, Rakovec, Šibanc 3, Lapajne 8 (5), Kavčič 1, Štremfelj, Korošec, Čebron, Cingesar, Bradeško 3, Dolenec 1, Panjtar, Rant, Rebič 4, Gartner, A. Vrbinc.
Jeruzalem Ormož: Kolmanič 7, Bogadi 6, Radujkovič, Čudič, Gregorc 4 (3), Veselko 1, Grizolt, Kocbek 5, Balent, Mesarič 1, Petrovič, Rajšp 1, Lukman, Ozmec, Kosi.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 5 (5); Jeruzalem Ormož 3 (3).
* Izključitve: Urbanscape Loka 4; Jeruzalem Ormož 8 minut.
* Rdeči karton: Grizold (59, 3 x 2).

Slovan - Slovenj Gradec 28:29 (17:13)
* Dvorana Kodeljevo, gledalcev 100, sodnika: Sok (Ormož), Žitnik (Trebnje).
* Slovan: Nunčič, Prevolnik 4, Ži. Matajič 4, Grojzdek 3, Marinček, Bogdanič-Jenko 2, Selakovič, Kette 5, Erak 1, Krivic 1, Manojevič, Kovačič 1, Ža. Matajič 5, Planinc 2, Mlakar.
* Slovenj Gradec: Ošlovnik, Šavc, Voršič 1, Zbičajnik, Čivčič, Ovniček 5, Dobelšek, Kašnik, Kresnik 2, Kobold 4, Šol 6, Krevs, Poklič 4, Peršej 1, Podstenšek 3, Štrumfl 3.
* Sedemmetrovke: Slovan 4 (4), Slovenj Gradec 5 (4).
* Izključitve: Slovan 10, Slovenj Gradec 10 minut.
* Rdeč karton: Grojzdek.

Riko Ribnica - Gorenje Velenje 22:30 (9:18)
* ŠC Ribnica, gledalcev 200, sodnika: Cvetko (Celje), Žibret (Trbovlje).
* Riko Ribnica: Leban 5 (3), Fink 2, Atanasov, Kljun, Grebenc 7, Knavs 1, Skušek 2 (1), Andoljšek, Pucelj 1, Pahulje, Nosan 1, Klarič, Marković 2, Perovšek, Batinič, Košmrlj.
* Gorenje Velenje: Božović, Cehte 3, Medved, S. Burić 3, B. Burić, Szyba 7, Skube 7 (2), Golčar, Šoštarič 4, Dobelšek, Gams 1, Zaponšek, Nosan 3, Dujmovič 3, Bećiri.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 6 (4), Gorenje Velenje 2 (2).
* Izključitve: Riko Ribnica 6, Gorenje Velenje 8 minut.

23. KROG
Riko Ribnica - Gorenje Velenje          22:30 (9:18)
Slovan - Slovenj Gradec 2013            28:29 (17:13)
Celje Pivovarna Laško - Krka            36:24 (17:14)
Sviš Ivančna Gorica - Krško 31:30 (13:15)
Urbanscape Loka - Jeruzalem Ormož 21:26 (11:14) Maribor Branik - Istrabenz Plini Izola 28:25 (13:14) LESTVICA
 1. Celje PL 23 23 0 0 909:545 46
2. Gorenje Velenje 23 22 0 1 804:583 44
3. Maribor Branik 23 19 1 3 757:594 39
4. Trimo Trebnje 23 15 1 7 660:608 31
5. Riko Ribnica 23 14 1 8 639:608 29
6. Urbanscape Loka 23 10 1 12 615:629 21
7. Krka 23 9 2 12 630:675 20
8. Jeruzalem Ormož 23 9 2 12 603:659 20