ru
ru
11.04.2015 22:30:25

Velenjčani dobili bitko, vojne še ne

Rokometaši Gorenja Velenja so v prvi tekmi četrtfinala pokala EHF doma premagali danski Tvis Holstebro z 28:27 (13:14).

Velenjski rokometaši so si v Rdeči dvorani na tekmi polni preobratov tudi po zaslugi izredno razpoloženega vratarja Benjamina Burića priigrali minimalno zmago na prvi tekmi četrtfinala pokala Evropske rokometne zveze, ki obeta težko delo prihodnji konec tedna na Danskem. Tekma je pokazala, da gre za izredno izenačena, kakovostna, a tudi ranljiva nasprotnika.

V izenačenem prvem delu so imeli rahlo rezultatsko pobudo Danci, ki so predvsem v nadaljevanju z raznovrstno igro v napadu presenetili Velenjčane. V 43. minuti je kazalo, da bodo prvo tekmo dobili rokometaši s severa Evrope, ki so povedli že z velikih 24:19. Boljša obramba in nekaj zaporednih obramb Burića pa sta domačim omogočila delni izid 4:0, izhod iz na videz že brezupnega položaja in znižanje zaostanka na 23:25. Poljak Michal Szyba je v 54. minuti izenačil in povečal apetite domače ekipe in občinstva na tribunah.

Velenjčani so nadaljevali v svojem ritmu. Staš Skube in Mario Šoštarič sta Gorenju priigrala vodstvo z 28:26, nato pa so imeli domači kar tri napade, da še povečajo prednost, bili pri tem neuspešni, na nasprotni strani pa so si gostje dve sekundi pred koncem priigrali sedemmetrovko in kljub porazu pomemben gol v boju za napredovanje med četverico najboljših ekip v tem tekmovanju.

Povratna tekma bo na sporedu prihodnjo nedeljo, ob 13. uri na Danskem.

Gorenje Velenje - Tvis Holstebro 28:27 (13:14)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev 1200, sodnika: Tzaferopoulos, Bethmann (Grčija).
Gorenje: B. Burić (16 obramb), Zaponšek (0); Božović, Cehte 1, Medved, S. Burić 5, Szyba 4, Skube 5 (3), Golčar, Šoštarič 6, Kleč, Dobelšek, Gams, Nosan 4, Dujmović 3 (1), Bećiri.
Holstebro: Lind (12 obramb), Gade; Hansen 3, Larsen 3, Larholm 4 (2), Nielsen 5, Sörensen 1, Bramming 5, Bomholt, Madsen, Noerager, Oechsler, Jensen 1, Christensen 4, Jörgensen 1
Sedemmetrovke: Gorenje 5 (4), Holstebro 2 (2)
Izključitve: Gorenje 12, Holstebro 6 minut.