liz
liz
26.04.2015 22:46:14

Rijeka tudi teoretično druga, v ponedeljek trening

Odigrani sta bili zadnji tekmi 30. kroga hrvaškega prvenstva, v katerem sta bila na delu oba "slovenska" kluba.

Oba sta prišla do prepričljive zmage. Hajduk je gostoval pri Slavenu in slavil z 2:0. Vratar Marko Ranilović pa je tekmo spremljal s klopi. Kot zanimivost lahko dodamo, da je mrežo domače ekipe načel nekdanji član Maribora Dejan Mezga,in tako dosegel svoj prvi zadetek v sezoni.

Še višjo zmago je vknjižila Rijeka, ki je v lokalnem derbiju s 3:0 odpravila Istro in si tudi teoretično zagotovila naslov podprvaka. Trener Matjaž Kek je Miralu Samardžiću namenil vseh devetdeset minut igre, medtem ko je Goran Cvijanović na igrišče stopil v 64. minuti.

"Mislim, da sta fantom lahko največje priznanje pesem navijačev, ki je v drugem polčasu trajala pol ure brez premora, in velik aplavz. Odigrali smo pošteno tekmo, sproščeno, še posebej v drugem delu igre, ko smo se želeli igrati in nadigravati. Vsem čestitam za osvojeno drugo mesto v prvenstvu. Čez tri dni nas čaka nova tekma, jutri pa trening," je bil po srečanju kratek mariborski strokovnjak.

V dodatnih kvalifikacijah belgijskega prvenstva sta četrto tekmo odigrala Lierse in Cercle Brugge. Domačini pa so slavili še tretjič, tokrat je bilo 3:1. Etien Velikonja je za zmagovalce igral do 85. minute. Gostje so sicer povedli v 20. minuti. Lierse pa je do zmage prišel v zadnjih 22 minutah srečanja. V 67. je po zapravljeni enajstmetrovki izenačil z avtogolom, v 81. in 88. minuti pa zapečatil usodo Cercle Bruggeja.

Tekmeca morata odigrati še eno tekmo, po kateri bo jasno, kateri izmed njiju bo izpadel v drugo ligo, in kateri se bo z drugouvščenim drugoligašem pomeril za zadnje prosto mesto med elito. Za zdaj bolje kaže Liersu, ki mu za skupno zmago zadostuje že remi.

Ko se je že zdelo, da je St. Gallen z dvema zaporednima zmagama vendarle ujel želeno formo, so zeleno-beli spet izgubili. Na svojem igrišču so klonili proti Vaduzu, ki je zmagal z rezultatom 2:1. Za domače, ki po 29. krogih švicarskega prvenstva zasedajo peto mesto, je Džengis Čavušević igral do 76. minute.

Za elitnimi grškimi klubi je 32. krog, dvoboj tretjega PAOK-a in pete Giannine pa se je končal z remijem - 1:1. Za goste je celo tekmo odigral reprezentančni branilec Andraž Struna.

V 25. krogu madžarskega prvenstva je Debrecen gostoval pri Honvedu in se domov vrnil bogatejši za točko (1:1). Rene Mihelič je bil na igrišču vseh 90 minut, njegov Debrecen je v zadnjih šestnajstih krogih izgubil samo enkrat in na razpredelnici drži četrto mesto, za tretjim MTK-jem zaostaja pet točk, a ima še tekmo v dobrem.

Poljski prvoligaši so odigrali 29. krog. Wisla pa je vendarle prekinila niz treh zaporednih remijev, na svojem igrišču je bila z 2:0 boljša od Korone. Boban Jović je igral celo tekmo, Wisla pa na lestvici zaseda četrto mesto.

V drugi ligi je odpisani Widzew pred svojimi navijači z 1:0 premagal Chojniczanko. Rok Štraus je za zmagovalce igral do 72. minute, njegov soigralec Liridon Osmanaj pa je za dokazovanje dobil cel drugi polčas.

Štiriindvajseti krog srbskega prvenstva je minil v znamenju derbija med Crveno zvezdo in Partizanom, danes pa sta ga v še enem beograjskem obračunu končala OFK in Rad. Domači so slavili z 1:0, Emir Dautović pa je v igro vstopil v 87. minuti. OFK na lestvici drži šesto mesto.

Nemški drugoligaši so igrali tekme 30. kroga. FSV Frankfurt je gostil Aalen in osvojil točko. Bilo je 1:1, Zlatko Dedić je za domačine igral od 78. minute. Frankfurtčani so 12. v 18-članskem prvenstvu in imajo štiri kroge pred koncem osem točk prednosti pred območjem izpada.

Še naprej pa zelo dobro kaže Nasafu, ki je v šestem krogu uzbekistanskega prvenstva v gosteh z 2:1 premagal Shortan in zadržal vodilno pozicijo. Rok Roj je za Nasaf tudi tokrat odigral vseh 90 minut.