26.04.2015 17:09:25

Serie A: Juve poražen v mestnem derbiju (video)

Čeprav je Juventusova prednost pred z asledovalci skoraj neulovljiva, si črno-beli teoretično še niso priigrali naslova prvaka.

Stara dama je izgubila mestni derbi s Torinom, kar je (po Parmi) že njen drugi zaporedni poraz na gostovanjih in skupno tretji v sezoni.

Torino je proti mestnemu tekmecu zmagal prvič po letu 1995, tokrat je bil boljši z 2:1.

Cesena je gostovala pri Genoi in izgubila z 1:3. Luka Krajnc je za goste odigral vso tekmo. Tudi Palermo, za katerega je vseh 90 minut odigral Siniša Anđelković, je ostal praznih rok, boljša od njega je bila obubožana Parma (1:0). Prav tako pa je poraz doživel Sassuolo. Zeleno-črni so gostovali pri Veroni in izgubili s 3:2, Dejan Lazarević je igral do 58. minute.

Fiorentina je po tesnem porazu v Neaplju močno popustila. Vmes se je sicer uvrstila v polfinale lige Europa, ampak v nedeljo je na svojem igrišču izgubila še drugo zaporedno domačo tekmo. Po Veroni je bila od nje boljši še Cagliari. Gostje so slavili z 1:3, Josip Iličić in Jasmin Kurtić pa sta tokrat obsedela na klopi.

Že v soboto je Roma na gostovanju pri Interju doživela poraz. Modro-črni so slavili z 2:1, Samir Handanović je zasedel svoje mesto med vratnicama domače ekipe, v statistiko pa je vpisal rumeni karton.

Spodrsljaj Rome je izkoristil mestni tekmec Lazio, ki je sicer samo remiziral s Chievom (1:1), a je z osvojeno točko zdaj sam na drugem mestu. Za goste je vseh 90 minut odigral Boštjan Cesar in dobil rumeni karton.

V dvoboju sosedov na četretm in petem mestu je Napoli s 4:2 ugnal Sampdorio.

32. krog italijanskega prvenstva

UDINESE - MILAN 2:1 (0:0)
1:0 Pinzi (58), 2:0 Agyemang-Badu (74), 2:1 Pazzini (88)

INTER - ROMA 2:1 (1:0)
1:0 Hernanes (15), 1:1 Nainggolan(63), 2:1 Icardi (88)

ATALANTA - EMPOLI 2:2 (1:1)
0:1 Saponara (41), 1:1 Gomez (43), 1:2 Maccarone (60), 2:2 Denis (90+3)

GENOA - CESENA 3:1 (2:0)
1:0 Bertolacci (38), 2:0 Perotti (45+3, enajstmetrovka), 3:0 Pavoletti (53), 3:1 Carbonero (69)

LAZIO - CHIEVO 1:1 (1:0)
1:0 Klose (45), 1:1 Paloschi (75)

PARMA - PALERMO 1:0 (1:0)
1:0 Nocerino (22, enajstmetrovka)

TORINO - JUVENTUS 2:1 (1:1)
0:1 Pirlo (35), 1:1 Darmian (45), 2:1 Quagliarella (57)

VERONA - SASSUOLO 3:2 (1:1)
1:0 Gomez (30), 1:1 Moras (35, avtogol), 2:1 Toni (63), 3:1 Toni (71), 3:2 Floro (89)

FIORENTINA - CAGLIARI 1:3 (0:1)
0:1 Čop (7), 0:2 Čop (59), 1:2 Gilardino (74), 1:3 Farias (90+2)

NAPOLI - SAMPDORIA 4:2 (2:1)
0:1 Albiol (12, avtogol), 1:1 Gabbiadini (31), 2:1 Higuain (34), 3:1 Isigne (47), 4:1 Higuain (81, enajstmetrovka), 4:2 Muriel (89)