26.04.2015 19:55:42

Bundesliga: Bayern že prvak

Reuters

V petek, soboto in nedeljo so v nemški bundesligi igrali tekme 30. kroga.

Uvodni obračun kroga je bil na sporedu v Mainzu, kjer je gostoval Schalke. Gostitelji so po zaslugi dveh zadetkov Stefana Bella slavili z 2:0 in še poglobili krizo rudarjev. Slednji so namreč na zadnjih devetih tekmah zmagali le enkrat, zaradi česar so zahteve po menjavi trenerja Roberta Di Mattea spet vse glasnejše.

Slovenski legionarji so na svoj račun prišli v soboto. Kevin Kampl je z dortmundsko Borussio gostil Eintracht in se veselil zmage z 2:0. Slovenski reprezentant je v igro vstopil v 79. minuti.

Kölnski dvojec Mišo Brečko in Dominic Maroh se je pomeril z Bayerjem in iztržil točko, bilo je 1:1. Maroh je igral vseh 90 minut, Brečko pa je igrišče zapustil v 77. Augsburg je gostoval pri zadnjeuvrščenem Hamburgu. Domačini so prekinili serijo petih zaporendih porazov in devetih tekem brez zmage. Po kar 595 minutah so vendarle uspeli doseči zadetek. Ne le enega, Augsburgu so nasuli tri in zmagali s 3:2. Tim Matavž je za goste igral od 78. minute, ko je bil na semaforju že izpisan končni rezultat.

Bayern v domovini preprosto nima konkurence, v soboto je sicer nekoliko težje od pričakovanj ugnal Hertho, edini zadetek na tekmi je deset minut pred kncem dosegel Schweinsteiger. Večino dela pa je z izjemnim preigravanjem in kirurško natančno podajo opravil 21-letni Weiser. Vendar pa je v nedeljo postalo jasno, da si je z minimalno zmago že zagotovil 25. naslov državnega prvaka.

Pri tem mu je pomagala Borussia iz Mönchengladbacha, ki je bila v derbiju kroga z 1:0 boljša od Wolfsburga, edini zadetek na tekmi pa so domačini dosegli v 90. minuti.Štiri kroge pred koncem sezone ima tako Bayern neulovljivih petnajst točk prednosti pred Volkovi.

30. krog nemškega prvenstva

MAINZ - SCHALKE 2:0 (2:0)
1:0 Bell (28), 2:0 Bell (31)

BORUSSIA D. - EINTRACHT 2:0 (2:0)
1:0 Aubameyang (24, enajstmetrovka), 2:0 Kagawa (32)

HAMBURG - AUGSBURG 3:2 (2:1)
1:0 Olić (11), 2:0 Lasogga (19), 2:1 Bobadilla (25), 2:2 Werner (69), 3:2 Lasogga (71)

HANNOVER - HOFFENHEIM 1:2 (1:1)
0:1 Modeste (1), 1:1 Stindl (24, enajstmetrovka), 1:2 Shipplock (83)

KÖLN - BAYER 1:1 (0:0)
0:1 Brandt (60), 1:1 Finne (83)

STUTTGART - FREIBURG 2:2 (2:0)
1:0 Ginczek (24), 2:0 Harnik (27), 2:1 Petersen (58, enajstmetrovka), 2:2 Petersen (85)

BAYERN - HERTHA 1:0 (0:0)
1:0 Schweinsteiger (80)

PADERBORN - WERDER 2:2 (2:1)
1:0 Vrančić (25), 2:0 Stoppelkamp (27), 2:1 Selke (45), 2:2 Hajrović (75)

BORUSSIA M. - WOLFSBURG 1:0 (0:0)
1:0 Kruse (90)