Iztok Lukner
15.03.2015 13:36:24

Med strelci trije slovenski legionarji

Profimedia

V 25. krogu avstrijskega prvenstva je WAC gostl Neustadt in vknjižil enajsto zmago v sezoni.

Domači so slavili z 2:0 in prekinili niz treh zaporednih porazov. Mrežo gostov je malo pred koncem prvega polčasa načel Tadej Trdina, ki je tako dosegel svoj šesti prvenstveni zadetek v sezoni in je tudi prvi strelec svojega moštva. Trdina je bil na igrišču do 85. minute, ko ga je trener Kuhbauer poklical na klop in mu namenil zaslužen počitek. WAC trenutno zaseda peto mesto.

Drugouvrščeni Rapid je na svojem igriču gostil Grödig in ga premagal s 4:0. Kljub visoki zmagi zeleno-belih se drugi strelec tekmovanja (16 zadetkov) Robert Berić tokrat ni vpisal med strelce. Slovenski napadalec je srečanje začel v udarni enajsterici domače ekipe, igrišče pa je zapustil v 72. minuti.

rzpelletswac.at/
V škotski drugi ligi je bil na sporedu dvoboj "slovenskih" ekip Rangersa in Livingstona, ki si ga je na stadionu Ibrox ogledalo dobrih 35 tisoč ljudi. Moštvi sta se razšli z delitivijo točk, bilo je 1:1. Pod edini zadetek za Rangers se je že v 9. minuti podpisal Haris Vučkić, ki je tako zadel na drugi tekmi zapored. Gostje, v njihovi ekipi ni bilo Nejca Praprotnika, so izenačili v izdihljajih prvega polčasa. Za Rangers je bil to četrti zaporedni remi in na tretjem mestu lestvice za vodilnim Heartsomz zaostaja za velikih 24 točk, drugi Hibernian mu beži za sedem točk. Livingston je (zaradi odvzetih petih točk) zadnji.

Štiriindvajseti krog angleškega drugoligaškega tekmovanja si bo prav gotovo zapomnil Jure Travner. Slednji je namreč vknjižil svoj prvi nastop za Reading, vendar pa mu debi ne bo ustal v najlepšem spominu, saj je njegovo moštvo na gostovanju s 4:1 izgubilo z drugouvrščenim Watfordom. Reading najdemo na 17. mestu 24-članskega tekmovanja. Travner je igral vseh 90 minut.

V Srbiji so bile na sporedu tekme 19. kroga. Vodilni Paritzan je z 2:0 odpravil Partizan, Branko Ilić in Gregor Balažic sta za črno-bele odigrala vso tekmo. Voždovac se je na svojem igrišču brez zadetkov razšel s Čukaričkim. Davor Škerjanc je za zmaje odigral vso tekmo, Anej Lovrečič in Dejan Djermanović nista igrala.

getreading.co.uk
Štiriindvajseti krog turškega prvenstva je zaznamoval remi vodilnega Galatasaraya z novincem v ligi, ekipo Istanbul BB. Na koncu je bilo 2:2, Rajko Rotman (Istanbul BB) pa tokrat ni dobil priložnosti za dokazovanje in je dvoboj spremljal s klopi. Njegovo moštvo na lestvici zaseda peto mesto.

V ligi za prvaka v ciprskem prvenstvu je Omonia gostila APOEL. Tekmeca sta se razšla z izidom 1:1, kar pomeni, da so gostje prvo mesto na lestvici prepustli Apollonu, domači pa so s četrtega padli na peto mesto. Andraž Kirm je zasedel svoje standardno mesto v udarni enajsterici Omonie, igral pa je do 68. minute.

V nemški drugi ligi je FSV Frankfurt še tretjič zapored remiziral. Tokrat mu je to uspelo na gostovanju pri St. Pauliju, bilo je 1:1. Zlatko Dedić je igral do 79. minute. V tretji ligi pa je drugo moštvo dortmundske Borussie gostovalo pri kölnski Fortuni. Tekmeca sta se razšla brez zadetkov, Jon Gorenc Stanković je za goste igral vso tekmo in sredi drugega polčasa prejel rumeni karton. Borussia je predzadnja. V istem tekmovanju Jovana Vidovića ni bilo v kadru Hanse, ki je izgubila v Bielefeldu (2:3).

Vodilna ekipa italijanske serie B Carpi je po dveh zaporednih zmagah in seriji osmih tekem brez poraza na svojem igrišču presenetljivo izgubil s Pescaro (1:2). Kljub temu je še vedno zanesljivo v vodstvu in na poti v serie A. Aljaž Struna je za poražence igral do 80. minute, malo pred tem pa je prejel rumeni karton.

Bolje se je godilo Armnu Bačinoviću, ki je z Virtus Lancianom gostil Avellino in se veselil zmage z 2:1. Bačinović je igral vso tekmo, Lanciano pa je zdaj deveti in ima še vedno vse možnosti, da si izbori uvrstitev v dodatne kvalifikacije za napredovanje, v katerih bodo igrala moštva na mestih od tri do osem. Na desetem mestu je z enakim številom točk Perugia, ki je pred svojimi gledalci s 3:2 ugnala Pro Vercelli. Gol zmagovalne ekipe je branil Jan Koprivec in poleg dveh zadetkov prejel še rumeno opozorilo.

vszi
Na Japonskem so igrali dvoboje drugega kroga. Zlatana Ljubijankića ni bilo v moštvu Urawe, ki je z 2:0 ugnala Montedio Yamagato. Millivoje Novaković pa je odigral vseh 90 minut za Nagoyo, a ni mogel preprečiti poraza svoje ekipe na gostovanju pri Kofuju (0:1). Nagoya je tudi po dveh tekmah še vedno brez zmage.

S prvenstvom so začeli tudi najboljši uzbekistanski klubi. Nasaf je gostil Andijan in slavil s 3:1. Rok Roj je za zmagovalce igral od prvega do zadnjega sodnikovega žvižga.

V poljskem tretjeligaškem tekmovanju je Legionovia, ki ga vodi Robert Pevnik, gostoval pri Puszczi in osvojil točko. Bilo je 2:2, čeprav so gostje po prvem polčasu vodili z 2:0. Drugi zadetek za Legionovio, ki je enajsti v 18-članskem tekmovanju, je dosegel Dejan Krljanović. Slednji je v klub prišel v zimskem prestopnem roku.