14.03.2015 17:52:32

Vijoličasti stežka do osme zapored

Drago Wernig - TAKA

Aktualni državni prvaki so s veliko težavami uspeli streti odpor Zavrča.

Lepo, sončno vreme je na tribuna Ljudskega vrta privabilo lepo število gledalcev, zbralo sej ih je okrog 4000. Vsi, razen manjšine skupinice navijačev Zavrča, so seveda od svojih ljubljencev pričakovali novo, osmo zaporedno zmago.

Nasprotnik je bil po meri, Zavrč je v letošnji sezoni ne nazadnje dvakrat že izgubil proti vijoličastim. Toda tokrat so bili Haložani odločeni, da Mariborčanom prekrižajo načrte. Na igrišču so se postavili zelo pametno, gosto in kompaktno, že od prve minute je bilo jasno, kakšen je njihov načrt – odigrati čim bolj disciplinirano v obrambi in poskušati iz protinapadov ogrožati gol Maribora.

In varovancem Ivice Solomuna je načrt v prvem polčasu uspeval v popolnosti. Domačini so, tako kot je to v zadnjem času v navadi, igrali pragmatično, niso preveč brezglavo napadali, kar je bila voda na mlin Haložanov, ki so vijoličaste brez težav ustavljali. Mariborčani si v prvem polčasu kaj več kot dveh preslabih strelov Volaša in strela preko gola Ibraimija niso uspeli pripraviti.

Roko na srce tudi gostom v napadu ni uspevalo kaj preveč. A kljub temu, da so bili povsem nenevarni za vrata Handanovića, so uspeli v 29. minuti povesti. Najprej je napako napravil Aleksander Rajčević, ki je pod pritiskom žogo poslal v kot, namesto v avt, potem pa si je napako privoščil še Jasmin Handanović. Po predložku iz kota in izbiti žogi Daliborja Volaša, je namreč do strela z več kot 30 metrov prišel Muminović, žoga je letela skorajda po sredini vrat in presenetila Handanovića.

Na petnajstminutni odmor so tako gostje odšli s prednostjo. Ante Šimundža z igro svojih varovancev v prvem polčasu ni mogel biti zadovoljen, zato se je že takoj na začetku drugega polčasa odločil za dvojno zamenjavo. V garderobi je pustil tokrat ne preveč razpoloženega Ndiayeja in še manj razpoloženega Boharja, namesto njiju sta vstopila Tavares in Sallalich. Maribor je ob teh dveh menjavah spremenil tudi postavitev na igrišču, zaigral je s tremi napadalci.

Bolj napadalna postavitev se je vijoličastim kaj hitro obrestovala. V 49. minuti je Stojanović poslal predložek v kazenski prostor Zavrča, Datković je zrušil Zahovića in glavni sodnik Mitja Žganec je pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec je bil Agim Ibraimi, ki je tako izenačil izid na 1:1.

Po izenačujočem zadetku se je igra znova umirila, Mariborčani so imeli terensko premoč, toda nogometaši Zavrča so se še naprej disciplinirano branili in niso puščali veliko prostora v svoji obrambi. V 63. minuti je sicer po levi strani lepo prodrl Sallalich in v kazenskem prostoru našel Zahovića, toda napadalec vijoličastih ni imel prostora, da bi prišel do dobrega zaključka.

V 66. minuti so zapretili Zavrčani, prosti strel je izvedel Polić, a Handanović je bil tokrat na mestu.  Tri minute kasneje so imeli po zmedi Mariborčanov v svojem kazenskem prostoru Haložani še eno priložnost, toda niso uspeli zadeti. Nato sta sledila še dva poskusa od daleč – po en na vsaki strani –, potem pa so vijoličasti povedli.

Akcija Maribora je dolgo trajala, Ibraimi je poslal predložek v kazenski prostor, do strela z glavo je prišel Šuler, toda njegov strel je bil preslab. Zdelo se je,da jo bo Pridigar zlahka ukrotil, toda na presenečenje vseh jo je izpustil, tako da je do strela prišel Rajčević, ki pa je zadel samo prečko. Na srečo navijačev vijoličastih pa se je okroglo usnje odbilo točno do Tavaresa, ki ga je ob zaspanih branilcih Zavrča uspel z glavo poslati  v prazno mrežo.

Po zadetku Tavaresa je bilo obračuna praktično konec. Gostom je zmanjkalo moči, tako da so vijoličasti brez težav obvladovali dogajanje na igrišču in tekmo mirno pripeljali do konca. V samem zaključku bi lahko Volaš in Tavares zabila še tretji zadetek, a na koncu je ostalo pri zmagi z 2:1.

MARIBOR - ZAVRČ 2:1 (0:1)

Maribor – Ljudski vrt. 4000 gledalcev. Glavni sodnik: Mitja Žganec (Ljubljana).
Strelci: 0:1 Muminović (29), 1:1 Ibraimi (50, enajstmetrovka), 1:2 Tavares (76)
MARIBOR : Handanović, Stojanović, Rajčević, Šuler, Viler, Ibraimi, Ndiaye (od 46. Sallalich), Mertelj, Bohar (od 46. Tavares), Zahović (od 80. Dervišević), Volaš. Trener: Ante Šimundža.
ZAVRČ: Pridigar, Novoselec, Đukić, Datković, Antić, Cvek (od 82. Petanjek), Polić, Matjašič (od 53. Grezda), Težak (od 63. Monjac), Muminović, Kiš. Trener: Ivica Solomun.
Rumeni kartoni: Rajčević (53); Petanjek (85), Novoselec (86)