liz
14.03.2015 15:38:20

Koren podal, Kronaveter debitiral (video)

vszi

V 21. krogu avstralskega prvenstva je Melbourne City gostil Newcastle Jets in se veselil visoke zmage.

Domačini so slavili s 4:0, Robert Koren pa je odigral vseh 90 minut. Bivši kapetan slovenske izbrane vrste je v statistiko vpisal podajo.

Le nekaj minut po tem, ko je silovito streljal, a je žoga zletela prek gola, je z globinsko podajo odlično našel rezervista Williamsa, ki mu ni bilo težko premagati gostujočega vratarja in vodstva svoje ekipe povišati na 3:0. Melbourne City se je s to zmago povzpel na šesto mesto prvenstvene lestvice.

Tri mesta višje pa je Perth Glory, ki je v derbiju kroga gostil Wellington in izgubil z 1:2. S to zmago so gostje zasedli vrh razpredelnice. Denis Kramar (Perth) je dvoboj spremljal s klopi.

V 21. krogu romunskega prvenstva je Petrolul gostoval pri Rapidu iz Bukarešte in domov odšel bogatejši za točko. Dvoboj se je končal z rezultatom 1:1, Rok Kronaveter pa je odigral vseh devetdeset minut za svojo novo ekipo, ki ostaja na drugem mestu lestvice.

Najboljši bolgarski klubi igrajo tekme 22. kroga. Ludogorec je gostoval pri Slavii in slavil s 3:0. Roman Bezjak je dvoboj začel v udarni enajsterici gostujoče zasedbe in bil na igrišču do 59. minute. Zanimivo je, da je Ludogorec dva zadetka dosegel v sodniškem podaljšku, s tremi točkami pa je na prvem mestu prehitel CSKA, ki ima odigrano tekmo manj.