liz
09.03.2015 21:24:43

Kek izključen v Zagrebu

Grega Wernig

Zadnjo tekmo 24. kroga hrvaškega prvenstva sta nocoj odigrala Lokomotiva in Rijeka.

To je bil njun tretji medsebojni obračun v manj kot mesecu dni. Nasproti sta si namreč stala že v četrtfinalu hrvaškega pokala. Enajstega februarja je Rijeka na svojem igrišču slavila s 4:1, pred petimi dnevi pa v Zagrebu z zmago s 4:0 le še potrdila vozovnico za polfinale, kjer jo čaka Dinamo.

Nocoj je bilo povsem drugače, Lokomotiva je uspela preboleti težka poraza in se dokopala do treh točk. Srečanje je odločila enajstmetrovka, ki jo je glavni sodnik Križanić dosodil po dvoboju Rukavine in Vešovića v 89. minuti. V taboru Rijeke so prepričani, da je sodnik prehitro pokazal na najstrožjo kazen. Takšnega mnenja je bil tudi trener Matjaž Kek, ki je bil zaradi ugovarjanja in protestiranja izključen.

Izkušeni Jerko Leko lepe priložnosti seveda ni izpustil iz rok in je zadel za zmago svoje ekipe z 1:0, za nameček pa je bil to tudi edini pravi strel domače ekipe v okvir vrat. Ob tem lahko dodamo, da je za goste v deseti minuti zadetek dosegel Tomasov, a je bil ta zaradi domnevnega prepovedanega položaja razveljavljen.

Zagrebčani so se z enajsto zmago v sezoni vrnili na tretje mesto prvenstvene lestvice. Za drugimi Rečani zdaj zaostajajo deset točk. Pri gostih tokrat ni bilo Mirala Samardžića, Goran Cvijanović pa je srečanje spremljal s klopi.

"Svojim fantom čestitam za željo, voljo in trud. Lokomotivi pa v nadaljevanju prvenstva želim vse najboljše," je na novinarski konferenci povedal mariborski strokovnjak, in nadaljeval: "Mislim, da je bilo na stadionu toliko kamer, da nima smisla karkoli dodatno komentirati. Rad bi se opravičil, če sem neposredno po izključitvi koga užalil, ampak je povsem normalno, da sem se moral nekako odzvati na tako stvar."