09.03.2015 20:30:43

Z eno potezo onesposobil dva (video)

vszi

S prvenstvom so začeli tudi najboljši japonski klubi.

Konec tedna so tako odigrali srečanja prvega kroga. Nagoya je na svojem igrišču samo remizirala z novincem v ligi Yamago, ki je v zadnji sezoni osvojila naslov podprvaka v drugoligaškem tekmovanju.

Srečanje se je končalo z izidom 3:3, zadnji zadetek na tekmi pa je v 80. minuti dosegel Milivoje Novaković (zadetek si lahko ogledate v drugem posnetku pri 1:20 minute), ki je svoji ekipi tako priboril točko.

Tudi Urawa, ki je zadnje prvenstvo končala na drugem mestu, je igrala z novincem v tekmovanju. Varovanci nekdanjega trenerja Olimpije Mihajla Petrovića so gostovali pri Shonanu in slavili s 3:1, Zlatana Ljubijankića ni bilo v postavi gostov.

Med drugim je dvoboj na svoj način zaznamoval domači vratar Yota Akimoto. Vsem je dobro znano, da so na Japonskem zelo priljubljeni različni borilni športi. In zdi se, da je tudi omenjeni 27-letnik treniral katerega izmed njih. Tako bi se dalo sklepati po dogodku, ki se je zgodil v 41. minuti.

Po predložku v domači kazenski prostor je bil v gneči najvišji gostujoči napadalec Koroki, ki je žogo z glavo podaljšal v gol in izid izenačil na 1:1. Pri tem je precej neposrečeno posredoval prej omenjeni domači čuvaj mreže.

Slabo je ocenil let žoge, a je zato toliko bolje z rokama v glavo hkrati zadel dva nasprotna igralca. Oba sta se sicer sprva še lahko veselila zadetka, a se nato kmalu znašla na tleh. Eden izmed njiju je bil prav strelec, ki je med polčasom moral ostati v slačilnici, saj ni bil sposoben nadaljevati srečanja.